şükela:  tümü | bugün soru sor
9 entry daha
  • okunduğunda kusma isteği uyandıran bir kitap olmasına rağmen bence herkesin acilen edinip okuması lazım. hani ekşi sözlükte moda bir tabir var ya; ortadoğu denilen bok çukuru diye. işte bu kitabı okuduktan sonra esas bok çukurunun ortadoğu değil, günümüzde ortadoğu'da yaşayan bireylerin zihninin olduğu kanısına varıyor insan. bir zamanlar medeniyetin doğup serpildiği, yayıldığı bu topraklar nasıl bu hale geldi anlam veremiyorum şahsen.

    kitapta özellikle bazı vakalarda avukatların ve davalı tarikat mensuplarının aldığı tavrı okudukça insanlığımdan utandım... müslümanlığı utanmadan ayaklar altına alan kraldan çok kralcı tipler mı dersiniz, çocuk tecavüzcüsü sapıklara hamilik yapan insan müsveddeleri mı dersiniz... hepsi gırla kitapta. mağdur çocukların ve ailelerin yanında duran avukatlar ise insana umut aşılıyor. neyse ki bu memlekette hala vicdan var dedirtiyor.

    ismail saymaz'ı şu incecik kitaba verdiği emekten dolayı tebrik etmek lazım. ve de herşeyden ve herkesten daha unutkan şu topluma böyle bir kitabı miras bıraktığı için çocukları herhalde ilerde babalarıyla gurur duyacaktır. kitap ayrıca gazetecilerin ve gazetecilik mesleğinin de önemini hatırlatıyor. yani şu olayın üzerine giden namuslu ve vicdanlı gazeteciler olmasa, şu kitap yazılmasa, ilerde hangimiz nereden bulup da haberdar olacaktık bu pisliklerden?
2 entry daha