şükela:  tümü | bugün
  • tıp fakültelerinin kemik, kafatası, kadavra vs..ihtiyaçlarını karşıladıkları mezarlık...
  • gözaltında kaybolanların, ailesi tarafından "töre"ler bahane edilecek katledilenlerin, sokakta yaşayıp, sokakta ölenlerin, yani demem odur ki, arkasında kimseyi bırakmayanların mezarlığıdır.. yolunuz düşende, bir fatiha söyleyiverin, ben inanmasam da söylerim burda, nedendir bilmem..
  • içimi burkan yerlerdendir(gerçi mezarlık dediğin başlı başına üzüntü kaynağı ha kimi varmış ha yokmuş ama ne bileyim kötü yaa...acıklı yani...ağlamaklı olurum ben.....)
  • öldüğüm zaman sonunda (!) huzur bulacağim yer olmasi muhtemel olan necropolis .
  • türkiyede konut darlığının yaşandığı yer.
    yaşarken başlarını sokacak yer bulamayanların öldükten sonra da rahat yüzü görememesi, ölümün de bir kurtuluş olmadığına mı işaret eder acaba?
  • ah bir dili olsa da konuşsa diye içimden geçirdiğim son durak.
  • farkında mısınız? son yıllarda ne tinerci, ne kap kaçcı, ne de travesti kaldı istanbul'da. bunlar sanırım kimsesi olmayanların özgürce yattığı mezarlığa yollandı, ellerinden tutan kimsesi olanlar eşliğinde...
  • ziyaret etmek istediğim yer. beni çok etkileyeceğini, önemli mesajlar alacağımı, neyin önemli neyin önemsiz olduğunu daha iyi idrak etmeme yardımcı olacağını düşünüyorum, kilyos'ta varmış bi tane ,belki de heryerde var zaten, bi gün zaman ayırıp gitmek lazım.
  • yatan insanların hayatlarını çok merak ettiğim mezarlık.
    ne oldu da kimse sahiplenmedi, neler yaşandı da oraya defnedildiler acaba
  • anlık olarak etrafımızda gördüğümüz ve iyi ki ''bunlar gibi değiliz'' deyip rutin hayatımıza dönerek, benliğimize derin kazdığımız çukurlar.
    (bkz: shallow grave)