şükela:  tümü | bugün
  • bunlardan biri de benim. gerekçem şu: paralel evrende önünüze sandık koysalar ve
    "- ya abd
    - ya rusya
    - ya ingiltere
    - ya israil'e oy vereceksin. kimi seçersen memleketi o ülke yönetecek." deseler hangisini seçerdiniz? ben hiçbirini seçmezdim. işte seçime giren tüm partiler yukarıdaki ülkelerden en az biri adına seçime giriyor. tek fark, pusulada abd veya ingiltere yazmayacak da atıyorum iyi parti veya saadet partisi yazacak (örnekler temsilidir). adaylar arasında kökü dışarıda olmayan, kendi iradesiyle hareket eden parti ve cumhurbaşkanı adayı olduğuna inanmıyorum. iyi parti demeyin, zira ortaya aniden kurtarıcı olarak çıkan oluşumlardan şüphe etmeden duramıyorum. tam da devletin dümeni avrasya'ya kırdığı zaman aralığında kurtarıcı olarak çıktı iyi parti. (bkz: iyi parti'nin nato'ya bağlılık sözü vermesi).

çıkacağına inanmasam da eğer bir gün kökü içeride, gerçek anlamda yerli bir parti ve lider bulursam ona oy verebilirim. gerçi belki de devlet olarak son defa seçim görüyoruzdur. o da var.

(bkz: 24 haziran 2018 cumhurbaşkanlığı seçimi)
  • benim de kıyısında olduğum ama sınırın içine girmeyeceğim insan grubu. paralel evrende memleketimi halihazırda abd yönetiyorsa ve kan kusturuyorsa en sevmediğim ülkelerden biri olan ingiltere'nin memleketimi yönetmesini isteyebilirim. hele ki ingiltere "memleketi abd'den temizleyip asıl sahibine geri vereceğim" diyorsa.
  • mehmet bahçeli önden yaptı iyi yaptı profilindeki insanların patır kütür oy kullandığı bir ülkede oy kullanmayacağım demek şımarıklıktan başka bir şey değildir.yıllarca akp'ye oy vermiş bu tip insanlardan gram farkınız yok cidden.

tanım:muhalif kesimin dahil olmaması gereken veritabanı.
  • aylar önceden yapılmış yurt dışı tatil planı sebebiyleyse üzülmeyin keyfinize bakın
  • yaz beni de. çünkü askerdeyim. 22 günle kaçırıyorum seçimi ne yazık ki. şafak edirne dediğimde erdoğan’ın sallanan koltuğunu, şafak artvin dediğimde ise o koltuktan düştüğünü görmeyi umut ediyorum ayrıca.
  • ulkeyi yabanci devletler yonetiyor uhuhuhuu, oy vermeyecegim iste banane banane.
  • tüm sözlük oylarıyla fark yarattığını düşünen kendilerine ve aldıkları kararlara aşırı anlam yükleyenlerle dolu. ulan ülke sözlüğe göre yönetilse kaç yıldır bu itler oralarda olmazdı keşke olamasalardı ama sözlükte özenti çok insan var. buradaki nice başlıklarda bunların aleyhinde atan tutan iki yüzlüler gidip utanmadan sandıklarda oy attı bu soysuz cumhuriyet düşmanlarına, emin olun bu seçimdede yaşanacak tüm bunlar.

çevremdede böyle kaç tane insan var çatırmadıkları oluyor ama yıllardır yanyana olunca laf aralarından rahatlıkla yakalıyorsunuz gerçek fikirlerini.
    kendilerine bile dürüst olamayan bu yapay insanların yıllardır cahilce oy kullandığı seçimlerde hiç oy vermedim yine vermiyorum amk.
  • vauuv çok cool adamlar.
  • saydigi ihtimallerin hicbirini secmeyince turk milletinin yonetimini sectigi varsayimiyla hareket eden naif dimaglardan olusmaktadir.
    ya da ben naif olduklarini umuyorum