şükela:  tümü | bugün
 • beni bilen bilir; memleket için sürekli projeler geliştirir, büyük devletlerin peşime düşmelerinden korktuğum için çok önemli olmayanlarını da burada paylaşırım. aklıma gelenlerden örnek vermek gerekirse;

  (bkz: bir miktar döviz ile sonsuz miktar para kazanmak)
  (bkz: magmaya kadar kazarak enerji elde etmek)
  (bkz: yerküreye aynalar koyup gece olmasını engellemek)

  neyse gelelim konumuza... bilindiği üzere kafamıza göre para basarsak paramız değer kaybeder, bunu yapamayız. peki neden kimselere haber vermeden, güvenilir 3-5 kişiyle geceleri herkes gittikten sonra darphanede para basmıyoruz? kim bilecek ki yani? basalım paraları, dağıtalım piyasaya. hem esnafın arasında dönsün, hem borcu olanlar bankaya yatırsın. kim paranın seri numarasının karşılığı var mı diye bakıyor ki? şayet bankalar bakıyorsa yasal basılan bir paranın seri numarasını kullanırız, tüm bastığımız paralar aynı bankada toplanacak değil ya? dağıtırız memleketin 81 iline. böylelikle toplumsal refah artar, ekonomideki borç yükü azalır.

  buraları okuyan bürokrat, devlet, hükümet yetkilileri varsa lütfen ulaşsın. bana güvenip geceleri darphaneyi kullanmama müsaade ederler ve yanıma güvenilir birkaç personel verirlerse bu organizasyonun başına geçip tüm operasyonu üstlenmek istiyorum.
 • aynen karşiim
 • kimseye söylenmediği için oldukça akıllıca olan hareket.

  normalde para basanlar kgp dahil herkese haber veriyor.

  kesin bilgiyse yayalım.
 • yaman ekonomistsin delikanlı
 • daha sözlükte arama yapmayı bilmeyen dahinin açtığı başlık

  (bkz: neden para basip borc odemiyoruz)
 • çin'in yaptığı iş, aynı zamanda ırak'ın da yaptığına dair söylentiler vardı, tabii şu şekilde, sallıyorum çin'de 1 milyar dolar var, bu dolarlara aynı seri numarasında dolar basıp, orijinallerini saklayıp kendi bastıklarını piyasaya sürüyorlar, bunun nedeni hakkında tabii kimsenin bir fikri yok.
 • bence çok mantıklı bir eylem. hem borcumuz biter, hem de ekonomimiz şahlanır. parti kur oy verelim kardeşim. artık zaman ekonomiden anlayan, halkın çıkarlarını düşünen, entelektüel kabiliyeti yüksek insanların iktidarının zamanı. bundan sonra da ilk hedefimiz aynalar marifetiyle hep gündüz olmasını sağlamak ve enerjiye olan ihtiyacı bitirmek olmalı. böylece dışa bağımlılığımız da biter. yalnız magma meselesi pek aklıma yatmadı ama gerisi ok.
 • kusursuz kalpazanligin cezasinin muebbet oldugunu duymamış yazarin fikridir.