şükela:  tümü | bugün
  • takiptekiler /badilerim kısmı olmaksızın sözlükten nasıl keyif aldığını merak ettiğim yazardır. işin açığı öyle yazarları takibe almaya zorlandığımı fark ettim. sanki kocaman bir egosu var da o yüzden kimseyi takip etmiyor ve ben onun takipçilerine artı bir ekleyerek o egoyu besliyorum gibi hissediyorum. gel gör ki kimileri öyle güzel yazıyor ki o ego besleyici artı bir olmayı görmezden geliyorum. zaten yazdıklarını o denli beğendiğim bir yazar da sırf egosu yüzünden kimseyi takip etmiyor değildir, kesin başka nedenleri vardır diye de avutuyorum kendimi. bir tür batıyor ama acıtmıyor durumu.

ayrıca şimdiye dek açılmamış olduğuna şaşırdığım başlık. bunu kafaya takmış tek manyak ben miymişim ya, hayret .
  • benim.
    zaten konuştuğum kişilerin entrylerini bizzat profillerine girerek bakarım.
  • kimseyi takip etmeyerek selam çaktığım yazardır. şimdiye kadar her konuda fikrini merak edecek düzeyde beğendiğim bir yazara denk gelmedim. ilgilendiğim, uğraş verdiğim teknik alanlarda ise sözlük yazarlarından çok, daha güvenilir kaynakları tercih ediyorum. beğendiğim entry'leri çekinmeden favorilerim orası ayrı. kimsenin nick'ini de bilmem. mesaj atanın nick'ini okumam. benim için etiketlerden çok, entry'nin içeriği önemli.
  • 1 yıl kadar önce bir gece sözlüğe geldiğimden bu yana biriktirdiğim tüm badilerimi azad ederek dönüşüp, gayet de halinden memnum biçimde hayatına devam eden bendeniz bu yazarım.

birilerini "özellikle" takip etmenin sağlıklı bir sözlük deneyimini olumsuz etkilediğini düşünüyorum. zaten takip müessesesinin daha çok manitacılık için kullanıldığına inanıyorum. sıfır takip yazara sıfır sorumluluk, sıfır beklenti, sıfır tolerans gibi artılar getirir.

beni takip eden 138 kişi varmış. tabii bu dediklerim onlar için geçerli değil, onlar güzel insanlar. benim dediğim geri kalanlar için geçerli *
  • oraya beni de yazmanızı rica edeceğim.

sevdiğim 3-4 yazar var mesela @evremy12 fakat takip etmiyorum. ortalama iki günde bir doğrudan profiline girip ne yazmış diye bakıyorum. böylesi daha güzel geliyo. beni birkaç kişi takibe almış ama niye aldıkları hakkında en ufak bir fikrim yok * bu mecranın en sevilmeyen mesleğini yapan, iki kelimeyi bir araya getirip düzgün bir cümle kuramayan biriyim. nickaltıma bakarsanız herkesin şikayetçi olduğunu görürsünüz zaten.

olm bak şimdi acaip merak ettim lan asfghsgfd beni kim takip ediyor niye ediyor çabuk mesaj atsın çatlarım valla.

tanım: etliye sütlüye karışmayan yazardır.

edit: cümle
  • bu güne kadar hiç takip etmediğim için eksikliğini de hissetmedim. birilerini takip etsem, kesin hissederdim. kendimi tanıyorum.
  • hakkımda dedikodu yapılan başlık benden bahsediyorlar
  • badilerine ayıp eden yazardır. ekşi sözlük görgü kurallarına göre takip etmesi adettendir.
  • twitter kullandığımdan beri takip ediliyormuşum gibi bir his var içimde o hissi kimse yaşamasın diye kimseyi takip etmiyorum