şükela:  tümü | bugün soru sor
 • aylık 15 eur vererek, 1 tb hdd, 100 mbit bağlantı ile webhosting, torrent ve vpn i bi araya getirip kullanıyorum ben bu zımbırtıyı, ha şimdi fazla gibi geliyor olabilir fakat, bugün sana 500 gb seedbox desen en aşağı 10 eur, aylık buna yakın bi hosting en aşağı 10 usd, adam akıllı bi vpn de 7-8 usd civarı, bi de bunun üstüne o servislerin hepsini paylaşımlı sunuculardan alıyosun burda ise sunucu tamamen sana ait herhangi bi yavaşlama, sıçma söz konusu değil, ayrıca her şey de özgürsün (bazı vpnler torrente izin vermez mesela, ya da bazı seedboxlar şu kadar açık torrent şu kadar upload, ya da torrent yaratamassın gibi kısıtları vardır.)

  şu şartlar altında almamak olmaz, hiç vps vs para vermeye uğraşmadan direk kimsufi ile yola başlamak en iyisi, fransızca sayfasından alabiliyorsunuz, zorlanırsanız ingilizce olanı açıp aynı adımlara ordan bakabilirsiniz. destek olarak zaten ingilizce destekleri var, otomatik mesajları da ingilizceye çevirmek mümkün, normalde 7 gün teslim süresi var fakat benim ki 1 günde teslim edildi zaten teslim edildiği günden itibaren başlıyor süresi.
 • ayda 3€ vererek alabileceğiniz sunuculardır. şaka gibi. üstelik 100mbps sınırsız trafik ile geliyorlar.
 • yeni tarifeleri sadece avrupa birliği kimliği taşıyan kimseler için geçerlidir, öyle 3 eur falan değil yani.
 • aylık yaklaşık 60.-tl ye 1tb hdd, 4 gb ram, 100 mbps limitsiz bant genişliği ve plesk dahil hizmet alınan ovh gibi dünyanın en iyi veri merkezlerinden birinin yancısı. yeni kampanyalarında fantastik fiyatlar var, fakat avrupa birliği bir ülkenin vatandaşı olmanız lazım falan filan. ben zamanında fransa vatandaşı değilim dedim, saolsunlar vergi almıyorlar benden.

  özetle aylık 60 tl ye, centos üzerinde web server (plesk), radyo server (shoutcast) ve torrent (utorrent server) olarak hepsini bir arada mis gibi yaparsınız. utorrent server'ın kickass to ile olan uyumu ise anlatılmaz yalanır.
 • ellerindeki bütün sunucuları satmış olan ve yeni hesap temin edilemeyen bir hosting firmasıdır. bu fiyatlara eylül'e kadar dayanması bile mucizeydi zaten.
 • kimsufi-2g ve diğer paketleri tekrar satmaya başlamışlar. 2g'yi aylık 8€'dan satıyor. yine de diğer firmalarla kıyaslayınca uygun geldi.
 • tarifeleri ucuz olsa da sürekli hata veren zırt pırt bağlantısı kopan dedicated server sağlayan hosting firması. serverda web sitesi de çalıştırmıyoruz bu arada. seedbox kullanıcısı olarak bile memnun değilsem varın siz düşünün gerisini.
 • yine kampanya yapmış ovh markası. atom'ları 4,99'dan satıyorlar ama sinir olduğum kurulum ücretleri hala baki.
 • yaklaşık bir yıldır ks-1'ini aylık 5 eurodan kullanıyorum. yıllardır hosting camiasına verdiğim en hak edilen para resmen.
 • ab dışında bir ülkede yaşıyorsanız gerekli bazı belgelerle başvurup, vergisinden muaf olabiliyorsunuz.