şükela:  tümü | bugün
 • bir cok kisinin bir dönem nefretini toplamis, bizim lisede bir kimyaci vardi diye baslayan geyiklerin bas kahramani, bir cok kisinin kimyadan nefret etmesinin yegane sebebi, cogunlukla kimya egitim mezunu kisi.
 • (bkz: kimya hocasi)
 • (bu bir genellemedir) tanidigim tum kimya hocalarinin insani sinir eden, diger yandan da batmayan bir ukalaligi vardir. (ve tum genellemeler yanlistir)
 • genelde kızıl saçlı ve gözlüklü olan insanlara verilen ad
 • üniversitelerde ne tür işkencelere mağruz bırakıldıklarını tahmin edemediğim güruh. hepsinde bi parça şizofreni mevcut.
 • kimya hocasi tahtaya co2 yazmistir, ogrencilerden biri sorar:
  -hocam tahtada yazan baz mi? hoca:
  -asittir.
 • üç kimya öğretmenimden birini çok ayrı sevmişimdir. diğer ikisi de fena değildi, ama birinin sigara kokusundan öleyazdım. hem ezber hem işlem gerektiren kimya ile öğrencileri ilk tanıştıranı önemli. ya sevdirir ya nefret ettirir.

  (bkz: eğitim şart)
 • lise hayatım 6 tane kimya öğretmeni tanıdım. kimisinde öyle bir bilgi var ki bilim adamı olsa yeridir dersiniz ama öğretmenlik yapıyor kimisi de o kadar yosma ki bu adam nasıl öğretmen olmuş dersin.
  ama üniversitede böyle bir ayrım yapmıyorsunuz. hüküm belli
  orospu çocuğu
  elektrik mühendisliği okuyorum.
  birinci sınıfta size öyle bir dersler veriyorlar ki aman allahım. ben ne okumak için geldim ne okuyorum diye kendinizi sorguluyorsunuz bir zaman sonra. bunlardan biri de kimya.
  sakın bana elektroliz falan demeyin. kürekle vururum valla.
  kimya adına her bi boku gösteriyor hocalar. organik kimya bile.
  ilk sene aldım kimya dersini.
  genç abaza bir hoca. hayatımda gördüğüm en orospu çocuğu kişilik klamanında 2. sıraya cuk diye oturdu. kolay kolay çıkmaz da zaten o listeden. abazan demiştim en son. pezevenk herif kızların hepsini sorgusuz sualsiz geçirdi. elektrik mühendisliğinde kız arayan bir hocadan ne beklersin zaten. bölümde toplam 5 kız var amk. neyse biz köpekler gibi çalışıyoruz sınava. formüller ezberler...
  finalden 65 alırsam cc ile geçeceğim. hesaplıyorum. 70 falan gelecek. en az oda.
  açıklandı 35. hoca sen nasıl bir orospu evladı çıktın ki 70 lik kağıda 35 verebildin.
  neyse ilk sene olur dedim. ikinci sene yine aldım kimyayı.
  aga hoca hem kekeme hem de prof. adam bir şey söyleyecek 5 dakika önceden ııııııı demeye başlıyor. yaşlı çirkef bir şey. 95 kişinin girdiği sınavdan 5 kişi geçti. orospu evladını normal hayatta takan, sikleyen yok. onun da yolu bu şekilde.
  neye acıyorum biliyor musunuz ?
  abim üniversite okuyor
  ben üniversitede okuyorum
  kardeşim ilkokula gidiyor
  para yetmiyor abi. annem yufkadır börektir yapıp satıyor.
  hani aile böyle ayaktayken. sırf bu orospu çocuklarının yüzünden ben okul uzatıyorum.
  bütlerde az kalsın hocaya dalcaktım az kaldı. mıy mıy konuşuyor orospu çocuğu herif.
  buradan kimya öğretmeni olacak kişilere sesleniyorum.
  nasıl bir eğitimse tabiisiniz bilemem ama insanlığınızı kaybetmeyin. karşınızdaki insanın da bir ailesi bir ekonomisi bir hayat düzeni olduğunu unutmayın.
 • (bkz: walter white)
 • kimya dersini veren eğitmen kişisi.
  genelde hepsi sevilirler tarafımca ama bir tanesi çocuk gibi trip atmıştır bana.
  facebook un yeni yaygnlaşmaya başladığı dönemlerdeyiz, listelerimiz kabarık değil. benim onu eklemem lazımdı ancak çok sık girmediğim, girsem de adını aratmayı akıl edemediğim için o beni ekledi sağolsun. ben de sevindim tabii. bir kaç resim durum beğendim bir de mesaj attım çıktım. bir kaç gün sonra duvarımda bir yazı gördüm ''büyüdün mü sen civciv mühendis mi oluyorsun şimdi''. hangi psikolojiyle, neyin kafasıyla bunu yaptığımı bilmiyorum, ergenlikten yeni çıkmış olmanın verdiği bir kompleks vardı sanırım üzerinde. duvar yazısını kaldırdım. hemen mesaj attım ''hocam duvarıma civciv yazmışsınız ama komik olabilir buradan cevap vereyim dedim size'' yazdım. yine çıktım bir kaç gün geçti. cevap aynen şu şekilde ''pardon yanlış olmuş!!!'' ve beni silmiş. yanlış falan olmamıştı, evet civciv kişisi bendim, kendisi de pek bir alıngan, pek bir çıt kırıldım çıktı. üzüldüm, ilk kez facebook dan biri tarafından silindim. ama ne yalan söyleyeyim tepki de vermedim. ego değil gurur olsa gerek.