şükela:  tümü | bugün
 • derinin peeling yapilacak kesimi guzelce yikanir sonra bir pamuk vasitasi ile guzelce temizlenir daha sonra bir sise asiti bolgeye dokerek peeling yapilacak yuzeyden toptan kurtulunur hayirli ugurlu olsun.
  (bkz: ukte)
  (bkz: peeling)
 • kimyasal puding olarak okuduğum için dumurun en yüksek noktasına ulaşmamı sağlayan durum.
 • özellikle sivilce tedavisi gördükten sonra yüzde kalmis puturumsuleri yoketmek için uygulanir. uygulayici önemlidir, dozu birden arttirip yanik tedavisi gormeye de sebep olabilir.
 • kızların yeni gözdesi... evlilik öncesi çılgınlığı.

  (bkz: glikolik asit)
 • tonla para bayılıp yaptırdığınız kimyasal peeling yüzünden, sabah uyandığınızda ufak çaplı bir kalp krizi geçirebilirisiniz. uyku mahmuru, aynada kendinizi görmenizle "kızamık mı oldum, bu nehhh?" diye hezeyana kapılmanız bir olabilir. dikkat edilmesi gereken noktaysa, güneşten korunmak. cildin güneş ışınlarına olan hassasiyetini artırdığı için dışarı çıkarken her 3 saatte bir güneş koruyucu sürmeniz gerekir. hayır, noolyo sonunda? cillop mu? yok öyle bi şey!
 • tca,gylicolic acid,fenol gibi çeşitleri olan ve cildin problemi olan oranlarda suyla karıştırılıp yoğunluğu azaltılıp uygulanan ve oldukça yüz güldürücü sonuçlar veren uygulama şeklidir.uygulamada hafif bir yanma hissi duysanız da bu çok kısa sürer,kısa sürede yüz suyla durulanır ardından koruyucu losyonlar sürülür.güneşe çıkarken mutlaka en az 20 faktorluk güneş sütünü sürün.sivilcelerden,lekelere,vücut çatlaklarından ,izlere kadar pek çok cilt problemlerinde bu uygulamadan faydalanmaktadır.
 • doktor kontrolünde dahi olsa ciltte kızarıklık, su toplaması ve hatta kabuk bağlaması gibi düzelmesi en az iki hafta sürecek durumlara sebeptir. zamanlaması iyi yapılmalıdır, düğünden hemen önce yaptırılmamalıdır mesela. peeling yaptırdıktan sonra papatya suyu ile iki defa yarım saat pansuman yapılması halinde belirtiler azalır. çok kötü durumlarda antibiyotik tedavisi başlanır. mümkünse evden çıkılmaz, çıkılması gerektiğinde de alerji oldum denir, tabi anlayan anlar yine de, anlamayan yüzün mahvolmuş der. ha değer mi? yoğun güneş koruma sayesinde evet değer.
 • eczacı ablaya bunu yaptıracağımı söylemem üzerine cildin inceleceğini ve zamanla lekelenme yapacağını söyledi ve bana krem jel ne varsa dayadı. maaşımın büyük bir bölümünü eczanede bıraktım. eve gidip krem sürmek istiyorum şu an:(
 • kesinlikle çekinilerek uygulanması ve evde uygulanmaması gereken peeling şekli. muhakkak medikal estetik hekimi veya dermatolog tarafından uygulanmalı. leke, geniş gözenekler veya sivilce izleri için uygulanırken daha büyük cilt problemlerine sebebiyet verilebilinir, uygulamadan sonra cildin maden sodasıyla yıkanması yanma hissinin çabuk geçmesinde faydalıdır, sadece kış aylarında yapılabilinir ve buna rağmen uygulamadan sonra yüksek koruma faktörlü bir güneş koruyucu kullanılmalıdır.
  daha az riskli ve daha dramatik bir sonuç için: (bkz: microdermabrazyon)