şükela:  tümü | bugün
  • bu bir 'bi el atın beyler bayanlar' çağrısıdır.

kınalı, annesinin bizim şantiyedeki demir yığınlarınin altında gölgede yatarken üstüne demir devrilmesi sonucu ölmesi üzerine bakımını üstlendiğim yavru dişi kedimiz. pamuk gibi tüyleri var, öyle de cana yakın ki namıssız, maskot oldu. ismini kına rengi tüylerinden aliyor.

garip, yavruluktan yeni çıkmış, muhtemelen evde doğup dışarı atılmis bir tekir erkek kedi. buraya sığındığında maddi yükünden ötürü ilk başta alışmasın diye yiyecek bir şeyler vermek istemediğim fakat 3 gün boyunca karşıma geçip arsizlik yapmadan beklemesiyle hem garip adını kazandı, hem hayranlığımı. dedim sen de gel o zaman.

sarı, adı üstünde sarman bir azman. en yetişkinleri, biraz da ortamın kaşarı olmasından sebeple mama kısıtlamalarinin ilk kurbanı başının çaresine bakabildigi için. ne kadar bakabiliyorsa artık tabi, gectigimiz mart ayında buraya sığındığında kaburga kemikleri sayılıyordu.

bulunduğum yer merkezi bir geçiş noktası(transit geçiş noktasi oldugu icin insanlarin ilgisi sadece "oyyyt caniiiiggm ne minnossun çeeenn" şeklinde oluyor), esnaf az, tek yerleşim yeri de garsoniyer olarak kullanilan bir site ve kedilerin beslenebilecekleri çöp konteynirlari köpekler tarafından işgal altında(bolgedeki aşırı köpek yoğunluğu sebebiyle kediler vakitlerinin büyük bölümünü korunakli şantiye sahasında geçiriyorlar) yiyecek arama şansları cok kısıtlı yani.

normalde mama olayinin evelallah ben ustesinden gelebiliyorum lakin bu bayram tatile çıkıp "ahahahaha" efektiyle biraz para saçınca maaşa 13 gün kala terso yakalandım biraz.

sizden ne istiyorum?
    yolu yenibosna tarafından geçen hayvansever arkadaşlar geçerken buraya bi avuc mama birakabilir mi?
    ınsan peşinde koşmaya aramaya sormaya bile gerek yok, belirteceğim noktaya birakmalari bile yeterli. sahipleri bulur rızkını.
    elden ele beyler
  • evet sozluk, atla deve degil sadece mama. haydi haydi.

twitter instagram gibi kari-kiz/ yakisikli karizmatik adam bulma sitelerinde de iletisime gecerken ayni zamanda garip'in karnini doyurmus olursunuz. benim accountum yok oralarda, sinsi sinsi takilip siyasi figur stalkliyorum anca. *
  • (bkz: up)
  • yenibosna cok buyuk bir yer, sanki lokasyon atılsa daha iyi olurdu dediğim çağrı.
    çocuklar da pek güzel, illa ki yolu düşen, mama bırakan olur.
    ama lokasyon lazım.
  • son defa prime time up'ı.
    ekşi beni hayal kırıklığına uğratmaz dilerim.
  • kediciler online mi?
  • up yapalım.
  • (bkz: olm hadi lan)