şükela:  tümü | bugün
 • kadikoy ya da yesilkoy sahilinden baktiginizda gordugunuz antenli ada
 • hayatımda bir gece geçirmi$ olmama rağmen o gece içinde bir ölüm,iki terkedili$ haberi almamın yanı sıra kınalıada'nın zehir hafiye modundaki polisleri tarafından vapurdan inmesine yardımcı olduğum bir çingenenin sicilinin kabarık çıkması üzerine benim de onunla birlikte mezar soyguncusu sanılmam da olayıma ayrı bir lezzet katmı$tır.

  sydney'deki opera binasına benzer bir camiisi vardır..velhasıl bu yapıya gothic camii bile diyebiliriz.

  son vapura mahkum bir $ekilde 2 saat boyunca iskelesinde beklemeniz götünüzde onulmaz buzlu-sarkıtlı yaralar açabilir.
 • kendimi bildim bileli yazlarımı harcadığım ada. prens adaları'nın istanbul'a en yakın olanı, hatta adalar'ın incisi (tamamen tarafsız yorum :)). ne gündüz ne de gece pek de fazla bir aktivite sunmasa da, yine de sevdiğim yazlık beldesi.
 • prens adalari arasinda buyukluk babinda 4.sirada gelen **** adadir. iskelenin yanindaki o kirli denize insanlarin nasil girdiklerine sasarim.

  bunun yaninda sirkeci'den gelen ada vapurlari ilk once buraya ugrar.
 • onu sevmek için, kokusunu bilmek gerekir. tek bir gün veya birkaç gün gidildiğinde size alelade bir kasaba gibi gözükebilir, hatta kimileri için hiçbir eğlencesi olmayan küçük bir mekandır.
  oysa çocukluğunu, ilk gençliğini ve hatta devamını da burada geçirmiş kimselerde hep izi kalır.
  karnesini alır almaz annesiyle 4:30 direk vapuruna yetiştikten sonra 6:30 vapurundan babasını ve karne hediyesi bisikletini karşılamamış, ilk arkadaşlıklarını 3-5 yaşlarında bu sokaklarda kurmamış, kaldırımdan kaldırıma sicim oyunu yapmamış, evinin sokağında kukalı saklambaç, misket oynamamış, tahta sandıklarla satış yapmamış, hayatında gittiği ilk gece kulübü niyetine platinium'a ayak basmamış ve ilk kez kamos'ta sarhoş olmamış, taşlar ayağını incite incite denize girmemiş, iskele caddesindeki balıkçının önünde parkta kedilerin çiş yaptığı kumlarla kale yapmamış, mısıııııııııııııııır sütlüüüüü! sesiyle annesine sokaktan seslenerek para istememiş, şevket'ten soslu tost yememiş, ilk çıktığı kimseyle kumluğa gitmemiş ve süreyya, tonton amca ile müşerref olmamış kimse kınalıada'nın tadına kolay kolay varmaz*.
 • yerlileri dışındakilerin sevmesi için hiçbir neden olmayan, adaların en manasız adası.
 • adanın tepesindeki manastırın önünde futbol oynamanın zevkini başka hiç bir sahada bulamadığım, eskiden tatillerimi geçirdiğim, dostluk ortamının süper olduğu ada.
 • kinali ya ilk yerlesenler ermenilerdir. daha sonra rumlar, ondan sonra da turkler yerlesmistir. ada nin dini yapilari; kirkor lusarovic ermeni kilisesi, panagia ve khristos manastiri ile modern bir mimarisi olan kinali camiidir.
 • 5-6 temmuzdan itibaren, etrafı bok edip adalı kızlara laf atan, donuyla denize girip sapıkça insanların kapısını çalarak tuvalete girmek donunu değiştirmek isteyen günübirlikçiler yetmez gibi klabır gençliğin de clubbernation organizasyonu sayesinde basacağı ve 10:00-22:00 saatleri arasında adanın arka tarafında kalan kulüpte duptıs partiler vererek bir nevi solar beach ortamı oluşturacağı ve murat uncuoğlu, umut akalın, uğur project ve daha bi sürü diceyin de bulunacağı kınalıada 2003 island of heaven etkinliklerinin gerçekleşeceği mekan.
 • arka tarafındaki deniz kenarı tesisin gece olmadığı zamanlarda pek de çekilmediği anlaşılan ada. havuz suyu deniz suyu olabilir ama duşlardan da aynı suyun akması cin bir fikir. müşteri kalabalık, ruhsat sorunu yüzünden alkollü içecek de yok.