şükela:  tümü | bugün
  • alman teknolojisinin halktan kopuk olmasi ile aciklanabilir bir durumdur..
  • - yapamadın mı hala?!
    - yapamam tabii çocuğum parça eksik.
    - ben dolaptaki yumurtayı yere düşürüp kırınca inanmıyosunuz ama.
    - neye yavrum?
    - sapı olmadığı için düşürdüğüme.
  • sonrasında, oyuncağın yumurta şekilli plastik kutusundan hacıyatmaz yaparak huzura ermenin mümkün olabileceği durum (oyuncaksa oyuncak!). ha eğer kişi,kutunun bir tarafına bozuk para bantlayıp hacıyatmaz yapmayı da beceremiyorsa, kendini en yakın yükseltiden atabilir, kendi bileceği iştir.
  • ferrero bu problemi yaşayan arkadaşları düşünmüş ve artık yumurtalardan en fazla iki parça şeklinde oyuncaklar çıkmakta. iki parçayı uygun yerlerinden tutturuveriyorsun, tamam. daha zorlayıcı yükler üstlenmek isteyenler toto ya da ozmoyu denemeli fakat çikolata kalitesinden feragat etmek durumundasınız.
  • yeni kinderlerin oyuncakları pek bir sıradan olduğu için böyle bir durumun olacağını zannetmiyorum.
  • çocukluk döneminde "bunu bir ben mi yapamıyorum" hissi verir. yıllar sonra anlaşılır ki pek çok minik yavrunun başına gelmiştir. hayır türkiye haritası pazılı hatta van gogh pazılı kasıyorken bana bunu yapamamak koymuştur evet. bazen neye benzediği bile belli olmayan edavattan kendi eserini üreten bir sürreal kuşak yaratılmış olabilir.
    - yavrum bu ne *
    - bu atom karıncanın anteni, bu yanında gördüğün küçük bir kutuyu andıran şey de beslenme çantası.
    - ? *
  • yeni nesil kinder sürprizlerde var olan problem. çünkü yapılacak bir şey yok. içinden yekpare oyuncak çıkıyor. bizim zamanımızda sulu boya setleri bile çıkardı içinden. yürüyen hayvanlar, kurgulu arabalar... o zamanlar zevki vardı. şimdi en karmaşık oyuncak yap-boz. aferin kinder. bir çocukluk anımı daha hunharca boz. aferin.