şükela:  tümü | bugün
  • alman teknolojisinin halktan kopuk olmasi ile aciklanabilir bir durumdur..
  • sonrasında, oyuncağın yumurta şekilli plastik kutusundan hacıyatmaz yaparak huzura ermenin mümkün olabileceği durum (oyuncaksa oyuncak!). ha eğer kişi,kutunun bir tarafına bozuk para bantlayıp hacıyatmaz yapmayı da beceremiyorsa, kendini en yakın yükseltiden atabilir, kendi bileceği iştir.
  • ferrero bu problemi yaşayan arkadaşları düşünmüş ve artık yumurtalardan en fazla iki parça şeklinde oyuncaklar çıkmakta. iki parçayı uygun yerlerinden tutturuveriyorsun, tamam. daha zorlayıcı yükler üstlenmek isteyenler toto ya da ozmoyu denemeli fakat çikolata kalitesinden feragat etmek durumundasınız.
  • yeni kinderlerin oyuncakları pek bir sıradan olduğu için böyle bir durumun olacağını zannetmiyorum.
  • yeni nesil kinder sürprizlerde var olan problem. çünkü yapılacak bir şey yok. içinden yekpare oyuncak çıkıyor. bizim zamanımızda sulu boya setleri bile çıkardı içinden. yürüyen hayvanlar, kurgulu arabalar... o zamanlar zevki vardı. şimdi en karmaşık oyuncak yap-boz. aferin kinder. bir çocukluk anımı daha hunharca boz. aferin.
  • benim en sık yaşadığım dumur anlarından biridir. oyuncaklar öyle bir sistematiğe oturtulmuş ki çözene aşk olsun,şu yaşımda hala kinderin o üçlü kutularını alır,apartmanda ağzının suyu yere kadar uzayan çocuklara birini bile vermeden eve gider afiyetle yerim,sonra içindeki o sarı kısım gelir ki omg!
    bir kağıt üzerinde dil çıkarıp duran bir kurbağa modeli,ya da ayakta duramayan süper kahraman modellemeleri...çok merak edip hep yapmaya çalışırım,ama hiç bir zaman da sonunu getiremem ve "ay sabrım kalmadı" diyip hemen çöpe atarım.apartmandaki çocukların ahı mı tutuyor yoksa gerçekten makina mühendisi olsam ilk tuşa basmamla dağılacak makinalar üretecek biri mi olurdum? hiç bilmem!