• emziren annenin dostu. neden mi?
    gece ikide bir emzirmeye uyanan ve emerken uyuklayan bir bebeği olan anne, karanlıkta ve tek eliyle kitap okuyabilir bu mükemmel alet sayesinde..kızımın uzun uzun emme merakı sağolsun bir romanı 2-3 gecede bitiriyorum..seviyorum seni kindle
  • kindle'a güncelleme nasıl yapılır? :
    şu sayfaya girip elimizdeki kindle'ın sürümüne bakıyoruz. örneğin paperwhite 2 6. jenerasyon, paperwhite 3 7. jenerasyon vs.
    kendi aletimizdeki sürümü öğrenmek için settings>device options>device info>firmware info. oradaki sürümümüz eğer daha az ise bağlantıdan kendi güncelleme dosyamızı indiriyoruz ve kindle'ın içindeki ana dizine atıyoruz.
    ardından settings'e girip sağ üstte yer alan üç noktayı tıklayıp "update your kindle" seçeneğini seçiyoruz ve güncellememizin olmasını bekliyoruz.
  • bikac senedir mutlulukla kullandigim alet. herkes faydalarini saymis ama en babalarindan birini de ben soyleyim:

okudugunuz kitabi baskalari gormuyor. ise gidip gelirken ya da masaya koydugunuzda hangi kitabi okudugunuzun gorunmemesi guzel bir ozellik.

"yasasin orgazm" kitabini okudugunuzu dusunun bir de bunu basili halde okudugunuzu. tamam asisiniz, mahalle baskisi vs size viz gelir de bazen bunlar ise yariyor.
  • bir süre önce aldığım fakat türkçe kaynaklardan dolayı henüz istediğim gibi kullanamadığım tablet.
    tüm dünyada ebooklar ucuzken bizde pahalı, sonra neden korsan var derler. korsanı destekliyorum.
  • paperwhite’ın 5. versiyonuna sahip olduğum cihaz.

pdf dosyalarını rahatça okumak için uzun zamandır k2pdfopt adlı bir program kullanıyorum. açıkçası baktım fakat göremedim, kendi başlığı olmasına rağmen bu başlıkta yazılmadığına da şaşırdım. bu program pdf dosyalarını e-kitap okuyuculara uygun hale getiriyor. bunu mucizevi şekilde iyi yapıyor. hatta çok sütunlu veya tarama yoluyla oluşturulmuş pdf’leri bile akıcı bir şekilde okuyabiliyorsunuz. programın arayüzü çok basit ve kullanışlı. pdf dosyasını seçiyorsunuz, ayarları yapıyorsunuz ve convert all diyorsunuz. program size optimize edilmiş bir pdf dosyası veriyor. bu dosyayı e-kitap okuyucunuza atıyorsunuz ve keyifle okuyorsunuz.

program açık kaynaklı ve windows, linux ve mac os x işletim sistemlerinde çalışıyor. ocr özelliği de var yani pdf’deki metinleri tanıyabiliyor. programın adı "kindle 2 pdf optimizer"dan geliyor ama diğer e-kitap okuyucularla da uyumlu.

programı şuradan indirebilirsiniz: https://www.willus.com/k2pdfopt/download/
  • bir insan kindle alıp dokunmatiği kötü diyerek 20 dk sonra iade ediyorsa niyeti kitap okumak değildir. niyetiniz ekranı tuşlamaksa tablet alın, telefonunuzu güncelleyin, neden kindle alıyorsunuz?

1 ay önce çok uygun bir fiyata 2. el kindle edindim o günden beri kendimi daha mutlu hissediyorum. lotr, dune, game of thrones, foundation serileri gibi senelerdir okumak istediğim ama bütçesinden çekindiğim ne kadar kitap varsa 1 gün içinde bulup cihaza attım o günden beri cebimde kütüphaneyle dolaşıyorum ben. bir dokunuşla font büyütüyorum, bir dokunuşla sayfa değiştiriyorum, kelime highlightlamak çevirisine bakmak iki üç tuşu geçmiyor. hayatım boyunca para verip bu kadar memnun kaldığım başka hiçbir şey olmadı.

benim cihaz 32 gb. 150 kitap yükledim 110 mb tuttu. dünya üzerinde fiyat performans oranı bundan daha yüksek hiçbir şey bulamazsınız.
  • puntoları büyütüldüğünde anneannenize bile yıllar yıllar sonra roman okutandır, candır.
  • genelde insanlar elimde gorup fiyatını sorduklarında nedense pahalı bir aletmis gibi davranıyorlar. 2 senede bir degistirdikleri telefona 6 bin lira vermek ise onlar icin zaruri bir ihtiyaç. sanırım 5 sene oldu alalı. sarj performansinda ne bir azalma ne de ekranında bir sıkıntısı var.
  • bence en güzel özelliği bu her şeyin her yerden yapılabildiği (akıllı telefon, tablet, akıllı saat, akıllı televizyon) ilgi dağıtıcı, bir sürü uyarana maruz kalınan çağda sadece kitap okuma amaçlı tasarlanmış bir cihaz olmasıdır.
  • firmware güncellemesi için yer açabilmek adına içinden 200 kadar kitap silerken kendimi bağdat'ta bir moğol gibi hissetmeme sebep olmuş olan aygıt. *
hesabın var mı? giriş yap