şükela:  tümü | bugün
  • emziren annenin dostu. neden mi?
    gece ikide bir emzirmeye uyanan ve emerken uyuklayan bir bebeği olan anne, karanlıkta ve tek eliyle kitap okuyabilir bu mükemmel alet sayesinde..kızımın uzun uzun emme merakı sağolsun bir romanı 2-3 gecede bitiriyorum..seviyorum seni kindle
  • kindle'a güncelleme nasıl yapılır? :
    şu sayfaya girip elimizdeki kindle'ın sürümüne bakıyoruz. örneğin paperwhite 2 6. jenerasyon, paperwhite 3 7. jenerasyon vs.
    kendi aletimizdeki sürümü öğrenmek için settings>device options>device info>firmware info. oradaki sürümümüz eğer daha az ise bağlantıdan kendi güncelleme dosyamızı indiriyoruz ve kindle'ın içindeki ana dizine atıyoruz.
    ardından settings'e girip sağ üstte yer alan üç noktayı tıklayıp "update your kindle" seçeneğini seçiyoruz ve güncellememizin olmasını bekliyoruz.
  • bikac senedir mutlulukla kullandigim alet. herkes faydalarini saymis ama en babalarindan birini de ben soyleyim:

okudugunuz kitabi baskalari gormuyor. ise gidip gelirken ya da masaya koydugunuzda hangi kitabi okudugunuzun gorunmemesi guzel bir ozellik.

"yasasin orgazm" kitabini okudugunuzu dusunun bir de bunu basili halde okudugunuzu. tamam asisiniz, mahalle baskisi vs size viz gelir de bazen bunlar ise yariyor.
  • puntoları büyütüldüğünde anneannenize bile yıllar yıllar sonra roman okutandır, candır.
  • bir süre önce aldığım fakat türkçe kaynaklardan dolayı henüz istediğim gibi kullanamadığım tablet.
    tüm dünyada ebooklar ucuzken bizde pahalı, sonra neden korsan var derler. korsanı destekliyorum.
  • genelde insanlar elimde gorup fiyatını sorduklarında nedense pahalı bir aletmis gibi davranıyorlar. 2 senede bir degistirdikleri telefona 6 bin lira vermek ise onlar icin zaruri bir ihtiyaç. sanırım 5 sene oldu alalı. sarj performansinda ne bir azalma ne de ekranında bir sıkıntısı var.
  • kredi kartınız amazon sistemine kayıtlı ise, kediniz sizin için kitap alabiliyor. misal şöyle bir göz gezdirip geçmelik, 16 dolarlık bir kitabın sample'ını okumak istiyorsunuz diyelim: işte tam o anda muhteşem akıllı kediniz acilen sevilmesi gerektiğine karar verip masaya, bilgisayarınızın üstüne zıplıyor. sonra yıldızlar aynı hizaya geliyor; tuvalet kapısı arkasından kapandığında aralıktan patisini takıp açamayacak kadar şuursuz olan kediniz tüm doğru tuşlara basmayı başarıyor -ki totalde iki tık imiş meğer- ve bir bakıyorsunuz ki o da ne! alışveriş tamamlanmış, kitap kindle'ınıza inmiş bile!
  • can yoldaşı bu aralar en iyi arkadaşım. yeni ceket alırken önce cebine kindle sığıyor mu diye bakıyorum. cebinde 50 kitapla gezmek güzel hissettiriyor, her an okunmaya hazır.
  • yazılan entrylere istinaden: kindle şarj kablosu diye özel bir kablo yoktur, bildiğimiz micro usb vardır.

yani ister nokia, ister samsung, ister xiaomi, hangi telefonu kullanırsanız kullanın, usb tipi uyuyorsa kindle'ınıza da uyar. çoğu yeni nesil telefonda usb type-c var, yani kindle e kitap okuyucuya uymaz. o yüzden mevzuyu telefon kablosu olarak görmeyip micro usb almanız yeterli.
  • kendisine çok büyük bir ön yargıyla bakıyordum. şu an ise fuck prejudice diyorum. meğerse kör olmadan da makale okuyabilirmişiz. mendeley'den de kaynaklarınızı senkronize edebiliyorsunuz. daha çok yeniyim ama ilerleyen zamanlarda buraya bir edit mutlaka gelir bence.

ben gidip bir halay çekeyim bari.