şükela:  tümü | bugün soru sor
 • paperwhite 3'den tek anlamli farki sayfa degistirme tuslarinin gelmis olmasi.

  zaten güncel kindlelar fazlasiyla hafif ve ergonomik, hatta kilifsiz kullanildiginda olmamasi gerektigi kadar hafif, daha ince olmalari icin de bir sebep yok sadece kirilma egilme bükülme sansini arttiriyor. su an pw3'imle yaptigim gibi pantolon arka cebine atip tasimaya korkarim acikcasi bu cihazi.

  fiyatlandirma da ilginc olmus acikcasi, su eski psikolojik numara gibi. insanlara asiri pahali bir ürün gösterip onun bir ucuzunu fiyati hala fahis olsa da mantikli gösteriyorsun(voyage icin konusuyorum).
 • ister sol ister sağ elle rahatlıkla kullanabildiğin cihaz.
 • "allahtan kılıf hediye" dedirten bir amazon fiyat politikasına sahip e-kitap okuyucu..
 • kindle voyage' in yerine geldiginden paperwhite modeliyle degil voyage ile karsilastirilmasi gereken kindle.

  http://www.amazon.com/…hunrec?pf_rd_m=atvpdkikx0der
 • amacı kitap okumak olan insan bu pazarlama numarasını yemez. bu ürünün hitap ettiği kesim belli, siz farklı olarak ne sundunuz ki bu ürünün fiyatı 3 kat arttı bre insafsızlar!
 • şimdi ne gerek vardı ki bilemedim. voyage'den artısı ne? ekran çözünürlüğü aynı, şarj desen kimse voyaga/paperwhite şarjı az gidiyor diye şikayetçi değil. tasarım farklı sadece. 290 dolar niye?

  aldığın telefon 5 yıl sonra demode olur çağ dışı kalır belki de, kindle öyle değil ki devrem jeff bezos. 5 yıl sonra benim elimdeki kindleyi yetersiz görmem için senin über bir yenilik çıkarman gerek, sadece ekrandan oluşan ve katlanabilir bir kitap okuyucu mu yaparsın naparsın bilemem. öteki türlü daha hızlı işlemcili, daha iyi ışıklı bıdılı kitap okuyucular bir tutar iki tutar sonra yersiz gereksiz kaçar.
 • hani aşırı çirkin birisine denk gelen kişi ateist de olsa kafasını başka yöne çevirip "tövbe estağfurullah" der ya, işte o.

  en iyisi ben içmeye çıkayım, gece sarhoş kafayla tekrar bakayım. ne demişler, "there are no ugly women, there is less vodka". bir yıldır beklediğimiz ürün bu olmamalıydı çünkü.

  bu ne olm?

  edit: hayır, vodka dahi o dizaynı kurtaramadı. hala bokum gibi.
 • 119 dolarlık kindle paperwhite'tan kesinlikle 170 dolarlık fazlalığı bulunmayan cihaz.

  voyage ile başlayan segmentasyon süreci oasis ile devam ediyor.
  bunu şuradan da anlayabiliriz;
  standart kindle, yani en basit kindle versiyonu 79 dolar. bunun üzerine 40 dolar eklediğinizde 119 dolara paperwhite alabiliyorsunuz. aradaki 40 dolar karşılığında ciddi bir çözünürlük farkına (167 ppi'dan 300 ppi'a) ve arkadan aydınlatma gibi çok temel bir fonksiyona kavuşuyorsunuz. bu açıdan paperwhite fiyat\performans oranı en iyi kindle olarak gözüküyor.

  ancak paperwhite'ın 119 dolarlık fiyatının üstüne 80 dolar ödeyerek aldığınız voyage size biraz daha iyi aydınlatma (4 ışığa karşı 6 ışık ve ışık sensörü) ve hafiflik (yaklaşık %10) dışında dişe dokunur bir şey sunmuyor.

  yeni çıkan oasis için ise voyage üzerine 90 dolar daha ödüyor ve ilginç bir tasarım, biraz daha iyileştirilmiş aydınlatma (6 ışık yerine 10 ışık) ve hafiflik (yaklaşık %30) satın alıyorsunuz. fonksiyonel açıdan son iki model, paperwhite'ın sahip olduğunun üzerine, sayfa değiştirme butonları dışında, pek bir şey koymuyor.

  açıkçası şekli, renk seçeneği sunması vb. itibariyle oasis'in kendini diğer kindlelardan ayrıştırması istenmiş (bu voyage'da atlanan bir şeydi mesela), böylelikle "parası olan oasis alsın, aldığı da belli olsun" amacına ulaşılmış. güzel numara. bakalım tutacak mı...

  edit: `@kurmaca`'nın hatırlatmasına istinaden oasis'in fiyatına kılıf dahil, ayrıca oasis'in şarjı diğer kindlellardaki gibi haftalarla değil aylarla ölçülüyor. ancak bana göre bu özellikler fiyat farkını yine de haklı çıkarmıyor.
 • premium urune premium fiyat odeyecek musterileri hedeflemekte. begendim ben. bunun daha da hafifini yaparlar umarim bir sure sonra (uzun kullanimda) alet bilegini rahatsiz ediyor insanin

  bunun disinda amerikada standart bir iste calisan sahsimin maasinin 70'de 1'ine denk gelmekte. acikcasi alip sabah aksam kullanacagim alet icin cokta problem edilecek bir fiyat degil. benim gibide bir dolu insan var eminim