şükela:  tümü | bugün
 • romatoid artrit tedavisinde kullanılan biyolojik ajan. ana maddesi anakinradır. molekül rekombinant dna teknolojisi kullanılarak genetik olarak değiştirilmiş escherichia coli kültürlerinde hazırlanır. romatoid artrit tedavisinde kullanılan diğer biyolojik ajanlardan*** farklı olarak hastalığı modifiye edici ilaçlar sınıfından değildir. biyolojik etkiyi değiştirerek tedaviye yardımcı olur. remicade, enbrel ve humira anti tnf alfa'yı bloke etmeye çalışırken, kineret interlökin 1'in aktivitesi üzerinde çalışır. anti tnf alfa blokerleri gibi bu ilacın da metotreksat ile kombine edilerek kullanılması önerilir.

  türkiye'de ruhsatı olmadığı için eczanelerden temin edilemez. öncelikle hastayı takip eden uzman doktor tarafından sağlık bakanlığına hastalığın gidişatı ve o güne kadar uygulanan tedavi hakkında bilgi verilen bir yazı hazırlanır. 20 gün sonra gelen cevaba göre ilaç reçete edilir ya da edilmez. sanırım herkese verilen bir ilaç değil. çünkü doktor bile nasıl izin verdiler diye şaşırdı.

  eğer cevap olumlu ise gerekli belgeler hazırlanıp türk eczacıları birliği ithal ilaç birimine gönderilir. belgelerde eksiklik yok ise 20-25 gün içinde kapıya teslim edilir. her kutunun içinde 4 mini paket ve 4 mini paketin içinde 7 adet kullanıma hazır 100mg anakinra içeren şırınga bulunur. hergün subkutan olarak uygulanır. 1 kutusunun fiyatı * 1100 eurodur.

  gün itibariyle 2.ci haftayı doldurmama rağmen net bir yanıt alamadım. yapılan araştırmalarda en az 4 ile 8 hafta arasında etki gösterebildiği söyleniyor. uygulama sırasında yakıyor ayrıca. soğutucudan çıkardıktan sonra en az yarım saat kadar dışarıda bırakmak yakma olayını biraz azaltıyor. bir de iğneler sivri değil pek. kolay kolay girmiyor.

  http://en.wikipedia.org/wiki/anakinra
  http://www.kineretrx.com/
  http://www.kineret-eu.com/
 • 4 kutu kullanım sonucunda*, işe yaramadığı kanıtlanmıştır.
 • fmf tedavisinde de kullanılıyor/deneniyor.
 • covid’in sebep oldugu hiperenflamasyonun tedavisinde kullaniliyor, asiri iltihabi engelleyerek mortaliteyi engelleme konusunda basarili oldugu dusunuluyor simdilik. ve sansa ben bu ilaci kullaniyorum her gun.
 • gut ataklarında en uygun moleküldür.
 • anakara’nın ağababaları 1000 euroluk bu ilacı yazdırarak sgk üzerinden alma peşinde.covid in önümüdeki günlerde duyulacak yeni yıldızı
 • bu ilacın faydasını gördük, kullanılmasaydı eşim muhtemelen yoğun bakıma alınacaktı.
 • hem babama, hem anneme verilmesi gereken ilaç, reçetemiz var ama ilaç yok. karaborsa olmuş. yardımcı olabilecek varsa maddiyat söz konusu bile değil bu ilaca acil ihtiyacımız var.
hesabın var mı? giriş yap