şükela:  tümü | bugün
  • kinesiyolojiyi ilk olarak 1964 yılında dr. goodheart keşfetmiştir. doğruyu söylediğimizde kaslarımızın güçlü, yalan-yanlış söylediğimizde zayıf tepki verdiğini, enerji bedenimizle bilinçaltımız arasında kuvvetli bir bağ olduğunu saptamıştır.

biz yalan söylesek de bedenimiz asla yalan söylemez. bizi bloke eden, sabote eden olumsuz bilinçaltı kayıtlarımızı da kinesiyoloji kas testi ile tespit edebiliriz.

kas testi nasıl yapılır?

teste başlamadan önce, birkaç derin nefes alıp, mümkünse su içilmelidir.
    su sinir hücreleri arasındaki bilgi iletişimi için son derecek gereklidir. eğer bedeniniz susuz kaldıysa yapacağınız kas testi yanıltıcı cevaplar verir.

bu teknikte kişi ayakta olup, yüzü kuzeye bakmalıdır. kendisini serbest bırakıp, gözlerini kapatmalıdır.
    testi yapan kişi sorduğu soruya ”evet” derse, bedeni olumlu bir cevapta öne doğru eğilir.
    eğer”hayır” derse bedeni olumsuz bir cevap olduğunu göstererek, arkaya doğru eğilir. eğer beden hiç eğilmezse kişinin bedeni muhtemelen susuz kalmıştır. eğer ”evet” cevabında arkaya, ”hayır” cevabında öne eğilirse de beden susuzdur.
    kişi su içerek tekrar evet-hayırlara doğru cevap alıncaya kadar denemelidir.

arrdından merak ettiği soruyu sormalıdır.
    kişi her inancı kendi duyacağı şekilde sesli olarak söylemelidir. bu inançlar bizim inandığımız bilinçaltı kayıtlarımızdır.

örneğin;

“kendimi seviyorum”
    “ben değerliyim”
    “yaşamak zevklidir"
    "ben bu sınavı başarabilirim" gibi her türlü soru sorulabilir.

cevap evet ise beden öne doğru eğilir. eğer hayır ise arkaya doğru eğilir.

bu test sonucunda, bilinçaltımızdan fark etmediğimiz, tahmin etmediğimiz cevaplar akabilir. bu da bilinçaltına ilişkin farkındalığımızı arttırır. örneğin kendini sevdiğini sanan biri bedeninden hayır cevabını alırsa, bilinçaltında bu konuda bir çalışma yapılması gerektiğini fark edecektir.