• marka ve logosunu saklasa şu an sattığı ayakkabı sayısının 2 belki 3 katı ayakkabı satışı yapacak olan firma. bizim ülkemizde marka bağımlılığı ve baskısı var. rahat olduğunu bilse bile bir ayakkabı, marka tutkusu ve millet bakış açısı yüzünden tercih edilmiyor. bende de pahalı markalardan bir iki tanesi var ve iş yerine giderken kinetix tercih ediyorum. psikolojik olarak dışarı çıkarken hep elim pahalı markalara gidiyor. bu şekilde olmak bize dayatılan bir gereklilik gibi adeta. bazı modellerinde logosunu saklayarak başlaması ve bunu gözlememesi iyi olur. son modellerini kontrol edince pahalı markaların aynılarını yapmışlar. model sorunu çekilmeyecek gibi duruyor.
  • kinetix'in en büyük problemi logosunu gözümüze gözümüze sokmaya çalışması. logoyu gizleseler şu an ki sattığının 4 5 katı satar bu marka. sırf marka takıntısı yüzünden satın alınmıyor.
  • son reklamlarından sonra, birinin neden biz diğerleri kadar tercih edilmiyoruz sorusuna sen hiç adidasın das das adidas diye reklam yaptığını gördün mü diye cevap vermesi gereken marka.
  • son dönemde sokaklarda adidas, nike, puma, skechers ve new balance'dan daha fazla kinetix görmeye başladım.

90'lı yıllarda nike, adidas, puma gibi markalara ulaşabilmek sadece belirli bir kesim için mümkündü ve çocukların ayağında genellikle hep kinetix ve jump olurdu.

dışarıdan dolarların aktığı geride bıraktığımız beton çağı döneminde nike, adidas ve puma bile cazibesini yitirmiş, outdoor yaşamla hiçbir ilgisi olmadığı halde sonradan görme orta sınıf lümpenleri asics, columbia, the north face gibi markaların daha pahalı ayakkabılarına hücum ediyordu.

bu tipler şimdi 700 liraya adidas mı olur diye söyleniyorlar. return to kinetix!

90'lara geri dönüyoruz acı ama gerçek altan!
  • ayakkabılarından bir çiftini aldıktan sonra tam "kapitalizmin götüne tekmeyi bastım, adidas nike almadım" diye düşünürken ayakkabı üzerindeki "made in prc" yazısıyla yıkıldım. neyse, en azından diğerlerinin yarı fiyatına ayakkabıları.
  • çocukluğumun bu efsane markası aslında gayet orjinal ve sağlam modeller de üretmektedir, adidas ve nike'ın gölgesinde kalmayı baştan kabul etmeseydi şu an onlar kadar olmasa da daha saygın bi genel görüşe sahip olabilerdi, iki üç sağlam sponsorluk yapsalar bu açığı kapatabilirler. siyoyum da ben.
  • liseliler bilmez ama 2000'li yıllara gelmeden hemen önce bu markadan ayakkabıya sahip olmak gerçekten ayrıcalıktı. şimdi ise, yüzüne bakan yok. en azından herkesin ayağında, new balance, nike, adidas gibi sneakersların olduğu düşünülürse toplum baskısından mıdır nedir, bir türlü kinetix alabilmiş değiliz. belkide ezikli kompleksinden hep bunlar. her zaman derim, ucuz bir markanın büyük markalara karşı tek şansı logosunu ayakkabının görünür kısmına koymayacak.

ek olarak survivor sayesinde belki biraz bu algıları kırabiliriz.
  • başlık altında flo sürekli bu markayı satıyor denmişte abicim zaten flo kinetix'e ait ? (bkz: ziylan)

ayrıca polaris'te bu markanın ait olduğu gruba aittir.
  • nike'dan daha kaliteli oldugunu tecrube ile sabitledigim ayakkabi markasi.
  • koca parasıyla new balance alan elit iş arkadaşlarımın beğenmediği markadır.

benimse bu markadan 5-6 tane ayakkabı ve botum var. gül gibi geçinip gidiyoruz. kinetix candır.
hesabın var mı? giriş yap