şükela:  tümü | bugün
 • o ne muthis bir muziktir; sabahin koru vapurunda gunesin dogusunu seyrederken bir yandan da starless dinlemek; o tek bir sarki taa haydarpasa iskelesinden besiktasa kadar icini burkar, sikar, tasirir, evirir cevirir... vapurdan inerken boole sapsala donersin. hemen okula gidip bir cay icesin gelir. dayanamazsin minibuste bir kere daha dinlersin... dinlersin... dinlersin...
  omur biter king crimson asla bitmez. yeterli kere asla dinlenemez...
 • piyasaya çıktıkları ilk albümlerinin ilk şarkısı 21st century schizoid man gibi bir şaheserdir.

  yani siz 4 tane 20li yaşların başındaki genç grup kurma niyetiyle bir araya geldiniz, ve yazdığınız ilk şarkı bu mu oldu? aklım almıyor abi.
 • pink floyd gibi evrenselliği yakalamaya çalışan, hayallerinde ve umutlarında ideale ve mutlak güzele tutunmaya çalışan adamın mücadeleleri, acıları ve çelişkileri değildir king crimson'ın soloları. basit adamın, sessizliği bozan yalın karmaşaları, düzeni yitiren aklın yavaş yavaş kopup kayışı, evrensel için birşey ifade etmeyen acılarıdır. bu yüzden daha gerçek, daha çekirdekleşmiş, daha içi acıtan soloları var. photoshoplanmış görüntüleri de seviyorum, daha etkileyici oluyorlar, pink floydda tıpkı böyle, idealleştirimiş, bütünleştirilmiş bir halde.

  acıyı çeken kişinin kendisidir pink floydda, king crimson'da ise acıyı dünya çektirir, önemsiz adamımız ise buna maruz kalır ve iç geçirir, sessizliğini ve sakinliğini bozar dünya onun vesaire. basit adamın trajedisi, dünyayı karşısına alan adamın trajesidisinden daha güçlü. ama hangisine tanık olmak daha zevkli? o işte kişisel bir karar.
 • müziğin bir sınırı yoktur derler. eğer varsa işte bu adamlar o sınıra karşı sigara yakıp içmişlerdir eminim. en az pink floyd kadar kalite, fakat pink floyd'un popularitesine ulaşmayacak kadar da derin bir müzikal felsefe. evet bazen evrenselleşmek kötüdür. derinlerden çıkmak gerekir bunun için bazen.

  tanım: ait olduğu yerde, güzelliğine karşı nöbet tuttuğum grup.
 • robert abi, sence başka müzisyenlerde hayat var mı ?
  - bilmem. ama şunu söylemeliyim ki eğer sadece biz varsak korkunç bir yer israfı demektir...

  (bkz: carl sagan)
  (bkz: contact)
 • en iyi müzik. noktaya dikkat.
 • progressive rock'in efsanevi en buyuk gruplarindan biri. grup elemanlarindan birinin karisi icin yazilmi$ epitaph isimli parca, gercek bir olay ustune anlatilmak isteneni mukemmel uyum icerisinde veren muzigiyle unutulmazlar arasindadir.
 • yaptıkları parçaların kütlesi yoktur. ışık hızındadır eserleri. dinlerken zaman size normal gelebilir ama sandığınızdan yavaş akar.
 • bi uzay gemisinin içinden yatmadan önce bi ninni söyleyelim misali sessiz şarkılar yapan grup. (bkz: spiritualized)
 • 1974 tarihli red albümlerini dinlerken kafamı kolonun içine sokma ihtiyacı hissettiğim prog. rock duayenleri...