şükela:  tümü | bugün
  • monarşi kuruyorum gelin dese gideceğim tek adam. loto falan çıksın bi şekilde çok param olsun, yemin ediyorum her şeyden önce kendisine çile bülbülüm söyleticem.
  • sabah sabah annemin; "kim bu herif ya gülüyo mu ağlıyo mu belli değil" şeklinde tepkilerine maruz kalan insan.
  • eğer bir talk-show'da konuğun ismi abigail ise orkestranın anmadan geçemeyeceği müzisyendir.
    http://www.youtube.com/…ayer_embedded&v=mmweky-rcmi
  • dinlemesi " bu kadar " zor olup " bu kadar" değerli nota basan ender gruplardan.

kalplerde yeri ayrıdır.
  • tertemiz bir çalım, albüm boyu bütünlük içerisinde hikayeler... seviyoruz kendisini...
  • voodoo isimli epik kasedini 8. sınıf zamanlarımda the principle of evil made flesh* ile birlikte yanımda taşıdığım, beni karanlıkla ve power tonlarıyla tanıştıran grup. ayrıca ian gillan gibi tizleri seven bir vokalle büyümüş olan kulaklarıma cuk oturması vesilesiyle gönlümde ayrı yer etmiştir. bu albüm de tabii ki ablamın denemek için aldığı (veyahut ona hediye mediye gelen) ve ablam sevmediği için benim tekelime geçen eserler listesindedir. üstelik bu grup lise'nin başında da o sıradaki lise sondaki metalci abiler tarafından göze girmeme yol açmış, dolaylı olarak hayatımı da etkilemiştir diyebilirim. hayatımın en büyük aşkı dediğim ablanın ilgimi çekmesi de tam bu dönemlerde kendisinin çantasının arkasındaki king diamond işlemesi nedeniyle gerçekleşmiştir mesela. ayrıca grubun karanlık kurgusu da bir dönem müzik algıma ve üretim biçimime şiddetle sirayet etmiştir. üstelik daha taa ben (biz?) bu grubu daha tanımadan evvel kendisinin artworkleri windows 98 bilgisayarımızdaki temalarımızdan birini teşkil etmekteydi - (o zamanlar bu tarz şeyler için siteler vardı, tema pakedini indirip kuruyodunuz falan). hatta yanlış hatırlamıyorsam benim oturumumda voodoo teması vardı (mavi tonları ağırlıkta olduğu için), ablamınkinde ise the cruelty and the beast teması vardı. her türlü windowslu müzik de bu eserlerden kırpılan ezgilerden oluşmaktaydı falan eheh.

ama gene de her ne zaman voodoo dinlesem kendimi 8. sınıfta, levent metrosundan çıkmış, okula yürür gibi hissederim. bu yürüşülerimin bir keresinde arkamdan korkunçku bi dede beni kovalamıştı mesela, o adamı da nedense hep voodoo'daki "salem" karakteriyle özdeşleştirmişimdir falan. heheyyhüy.
  • king diamond ayrı bir şeydir,tanımlamak çok güç.bir şarkıda 7,8 farklı ses kullanır,güler ağlar,duyguları çok iyi yansıtır.sadece phone call adlı outrosu bile yeterli yeteneğini anlamak için.abigail albümünde miriam adlı hatunun ağzından konuşurken sesini gerçek bir kadın gibi kullanır. welcome home'da öyle bir "grandmaaa" der ki kafayı sıyırırsınız.hayranıyız,ailecek olmasa da severek takip ediyoruz.
  • metallica sayesinde hala hayatta olduğunu öğrendik, mutlu olduk.

korkuyoruz baba, arada çık bir iki kelime et dergilere falan.
  • türkiye ye geldiğinde yapılan röportajda dinle ilgili bir soruya verdiği cevap şöyledir kendisinin ;

'dinsel inançlarla ilgili ve hiçbir dine inancım yok. asıl önemli olan dünyadaki her insanın birbirlerinin inançlarına saygı göstermeli. çünkü herkes farklıdır. hiçkimse kendi inandığı tanrının gerçek tanrı olduğunu ispatlayamaz. ispatlayamadığı içinde insanlar bunun için birbirine zarar vermemeli. din yüzünden insanlar birbirlerine çok zarar verdiler, savaştılar ve bu saçma. herkezin inancı farklıdır. hepimiz öldükten sonra neyin doğru neyin yanlış olduğunu öğreneceğiz. şimdi hiçkimse birşey ispat edemeyeceğine göre tartışmanın da anlamı yok.
    geçen gün yunanistan'da çok eski bir fanım benimle din hakkında konuşmak istedi. fikirlerimiz arasında fark olduğu için konuşmayı bile reddetti. şunu da eklemek isterim albüm sözlerine bakıldığı zaman insanlara şunu yapın bunu yapın şuna inanın diye bir şey söylemiyorum. insanlara ne yapmaları gerektiğini söylemekten hoşlanmıyorum. sadece düşünmelerini sağlamaya çalışıyorum. bu yüzden hiçbir albümümde şuna inanın buna inanın buna inanmayın gibi sözler göremezsiniz.
    bana satanist misin diye sorular geldiği zaman satanizmin ne olduğunu açıklamanız gerekiyor. bir insan küçük bebekleri doğruyorsa o insan kesin ruh hastasıdır. satanizm böyle bir şeye zaten izin vermez. lavey, eski arkadaşım satanik incili yazdı. bu bir dini kitap değildi, hayat kurallarını kapsayan birşeydi. örneğin birisi senin yüzüne bir tokat atıyorsa diğer yanağını da ona dönmemeyi, tam tersine sen de ona bir tokat atmayı öğütler.. onun dışında cinayet işlemek hasta bir insanın yapacağı birşeydir.'
  • uyandiralim. adam 64 yasinda. hala mis gibi makyajini yapip sahnelere cikiyor. performansi da yasina gore epey iyi. burdan yetkililere sesleniyorum. yapin bu adamin belgeselini!