1. tek diliminde 10 tane çekirdek barındırabilme yeteneğine sahip bir manalina türü. çekirdek çıkartmaktan mandalina yemeye vakit kalmaz.
  2. son yillarda cekirdekleri de bir sekilde* azalmis olup kolay soyulabilen, suyu az ama tadi guzel, kokulu mandalina turu. manavlarda, pazarlarda kink mandalina diye satildigi da gorulmustur.
  3. çukurova bölgesinde, portakal ve mandalina yetiştiren çiftçilerce ayrı bir meyveymiş gibi düşünülen mandalina türüdür.
    öyle ki, bu kişiler, bahçeden çiftçi ile birlikte rize tipi mandalina kestikten sonra, "abi biraz da king koyalım mı?" sorusuna kişinin "abi kestik ya mandalina, gerek yok" cevabına karşın "abi mandalinayla kingin ne alakası var" cevabını verirler.
  4. annemce nefret edilen, tarafımca tapılan, birlikte yaşadığımızda evde ne zaman yesem çok çılgın kavgalara sebebiyet veren, tam şu anda ise kendi evimi cennet bahçesi gibi kokutan yasak aşkın meyvesi. babası mandalina, annesi ise bir oda spreyidir.
  5. çukurova bölgesinde, özellikle kozan ve çevresinde sıkça yetiştirilen bir mandalina türüdür. kış mevsiminin tek kurtarıcısıdır. king mandalina olmasa kış mevsimine düzinelerce küfür edebilirdim. neyse ki..