1. tek diliminde 10 tane çekirdek barındırabilme yeteneğine sahip bir manalina türü. çekirdek çıkartmaktan mandalina yemeye vakit kalmaz.
 2. mandalinanin kilcikli versiyonu
 3. son yillarda cekirdekleri de bir sekilde* azalmis olup kolay soyulabilen, suyu az ama tadi guzel, kokulu mandalina turu. manavlarda, pazarlarda kink mandalina diye satildigi da gorulmustur.
 4. çukurova bölgesinde, portakal ve mandalina yetiştiren çiftçilerce ayrı bir meyveymiş gibi düşünülen mandalina türüdür.
  öyle ki, bu kişiler, bahçeden çiftçi ile birlikte rize tipi mandalina kestikten sonra, "abi biraz da king koyalım mı?" sorusuna kişinin "abi kestik ya mandalina, gerek yok" cevabına karşın "abi mandalinayla kingin ne alakası var" cevabını verirler.
 5. mandalinanın hasıdır zannımca.
  bi kere ince kabuklu,rengi koyu,tadı apayrı güzeldir...
  çukurovalılarca aranandır!
 6. fayda/maliyet oranı düşük.
  bunu yiyinceye kadar satsuma yiyin, çekirdeksizdir. soğuk almamış olan bir seriye de denk gelirseniz, ipliklerini ( mandalinanın üstünde beyaz beyaz oluyor ya işte o. ) soya soya yersiniz.
  (bkz: satsuma)
 7. türkbükü girişindeki dondurmacıda, dondurması yapılan ve yerken zamandan bağımsız duygular hissetiğiniz mandalina çeşidi.

  namnamanm...

king mandalina hakkında bilgi verin