• yagmur yagmasi olasi bir gunde, flash pass olmadan sirasina bile girilmemesi gereken kocaman oyuncak.

kuru bir gunde de parkin en bos olacagi an kestirilmeli ki bu ya acildigi saniye ya da kapanacagi dakika olmaktadir.

yagmur iki damla ciselese bile seferleri iptal edildigi icin, sirada beklemekle gecirilen surenin sonunda elinizde (aklinizda) sadece labirent olmus siranin oteki ucunda hispanik veya hintli olmadan esmer nasil olunuyor ki acaba sapsalliginda sizi kesmeye calisan citirlar kaliyor.

cedar point'teki millenium force'dan sadece 10 feet daha yuksek diye dunyanin en yuksek oyuncagi unvanini almistir. (bkz: sidik yarisi)

kestirebildigim kadariyla raylarda karsilikli yerlestirilmis elektromanyetik tuzaklar sayesinde yukselme bolumunun en asagi noktasinda, kalkisindan itibaren sadece 3.3 saniye gecmis olmasina ragmen 128mph (yani 200km/h) gibi bir hiza erisebiliyor.
    aldigi hizi kullanarak 150 metre'lik kuleye tirmaniyor ve sonra da o yukseklikten asagi, essekligin son raddinde kendi cevresinde 2-3 tur atip serbest dusmekte, 10 saniye icinde de durmakta.

surtunme ve diger aykiri durumlar yuzunden 18 kisilik 9 katarli trenin en tepeye cikacak hiza erisemedigi durumda ise gerisin geri tepeden asagi basladigi yere donebilme ihtimali fizik kurallari dahilinde, bu olaya gosterilen tepki ise teoloji ile celisse de gastronomi tarafindan tamamen desteklenmektedir.
    tanrinin adinin en fazla anilip (bkz: oh my god) en fazla fuck kelimesinin kullanildigi ve metrekare basina en fazla simultane kusan insanin oldugu bir durumla karsi karsiya kalinabilir.
    (bkz: ben bugun bunu gordum)

bastan sona butun turun video kisayolu icin edit:
    mms://streams.sixflags.com/kingda-ka-hs
  • nj six flags'te bulunan ve 1 dakikalığına da olsa sizi hayattan tamamen koparıp başka bir noktaya taşıyabilen nadir şeylerden biri. bir de eroin için aynı şeyi söylüyorlar ama onun yerine rollercoster'a binmek daha mantıklı gözüküyor. üzerinden uzun zaman geçmesine rağmen nasıl eğlendiğimi unutabilmiş değilim. indikten sonra söylediğim ilk söz "vay amına koyayım olmuştu". ikincisi ise "hadi bi daha".
  • dünyanın en uzun ve hızlı roller coasterı. 3.3 saniyede 128mph (206 km) hız yapabilen megastructures sınıfında yapı. new jerseydeki six flags great adventure parkta yer alıyormuş...
  • su an saat 9.26, kingda ka kuyrugundayim. park 10'da kapaniyor. onumuzde hala 374 milyar insan var ustelik. bu siktiminin fare labirenti gibi insa edilen kuyrugunda daha kac dakika bekleyecez mechul. bugun ıkinci kez binmeden kapatirlarsa, yakarim bu gezegeni diye dusunuyorum. *

oyle bir roller coaster, oyle bir ask...

ama o, ilk sizi bu dunyadan alip goturen ivmelenmesinden hemen onceki, raylarda bekletisi icin bile deger iste.

beklet beni kingda ka^^

<3
  • dunyadaki en yuksek, kuzey amerikadaki en hizli; tarifi namumkun, ancak yasaninca anlatilabilecek bir roller coaster. belki su video biraz olsun katki yapabilir...

128 mph suratle, 456 feet yukseklige cikaran, 270 derecelik bir sarmal ile dusus yasatan, 129 feet yuksekliginde bir deve boynu ile finalde de yercekimsiz ortami kokune kadar hissettirendir.

her biri 18 manyagi barindirabilecek 4 trenle, 59 saniye kadar surer.
  • dunyanin en yuksek roller coasteri: 456 feet. o kadar yuksektir ki uzerinde ucaklar gecerken carpmasinlar diye flash isiklar vardir.

ucak gemilerindeki catapult sisteminin cok benzeri bir sistem ile 5 adet 500 beygirlik motor tarafindan yaratilan bir hidrolik basincla calisan firlatma sistemi kullanilarak 3.3 saniyede o inanilmaz (128mph) hiza erisilmektedir.

ortalama cektigi g: 5 (agzinizi kapatmaya calismayin, komik oluyo, birakin girsin bortu bocek iceri, protein onlar)

http://www.youtube.com/…ults?search_query=kingda ka

(bkz: apparatus adrenalinus)

[edit]: icimde kalmasin diyerek bindigim, ilk hizlanma (catapult) anindaki titresimlerden sinuslerimin agzimin icine girmesi yuzunden basimin catlayacak kadar agrimasi ile baslayan ve asiri hizlanmadan dolayi gozlerimi kisiklik mertebesinden otede acamamam ile devam eden sebebler neticesinde ile ne baslamasini, ne devamini ne de bitisini anlayabildigim, indigimde kendimi uc gun yemek ve ihtiyac molasi vermeden araliksiz dayak yemisim gibi hissetmeme sebep olan gayet manasiz zamazingo. ondan sonra 10 kere nitro'ya binmem gerekti ki, kendime gelebileyim tekrar. sokulsun diyorum ben. el torro daha guzel. nitro kral.
  • work and travel ile amerika'ya gitmiş arkadaşlarımız new jersey deki six flags'te çalışmışlarsa bu aletten tiksindirirler adamı. bu maceraya doymayan arkadaşlarımız türkiye'ye döndükten sonra her konuşmalarında "abi bi roller coaster vardı eşek kadar dünyanın en büyüğü bi hızlı bi hızlı 23 kez bindim ben hede hödö" şeklinde mutlaka lafı geçer.ne mutlu ki yaklaşık 3 ay sonra heyecanları geçer durulurlar.
  • sizi bu dünyadan koparabilecek bir alet. binmek için kaç saat sıra beklediğimi hatırlayamıyorum. gerçekten cesaret işi. şöyle açıklasam daha iyi anlaşılır 14 kişi gittik sadece 6 kişi binmeye cesaret etti.
  • new jersey deki six flags' de bulunan harikulade bir roller coaster dır. ilk defa binenler için ilk başta yavaşca belirli bi noktaya kadar ilerliyor daha sonra cok hızlı bir şekilde yukarı çıkıp iniyor. bu alette önemli olan tam hızlanmaya başlarken sağınızda ki fotograf çekilen yere güzel poz vermeniz. daha sonra o fotografı satın alabiliyorsunuz. orda kameranın oldugunu bilip ona göre poz vermek önemlidir. şayet daha sonra pozu sevmezseniz ve hatırası kalsın isterseniz o sırayı tekrar beklemek can sıkıcıdır.
  • bir arkadaşın "sadece ona binmek için new jersey'e gidilir" dediği roller coaster.

tabi garip olan bir six flags çalışanı olarak massachusetts'ten 4-5 saat yol teperek six flags great adventure parkına gitmemiz, hava yağışlı olduğu kingda ka'nın kapalı olması (bulutlar dolayısıyla ne kadar yüksek olduğunu göremiyorduk), beraber gittiğim arkadaşların hepsi parktaki bütün diğer aletlere binerken bütün gün benim gibi düşünen 40-50 manyakla çalışmayan ride'in sırasında beklemem…

gün sonunda hava açtı. benim arkadaşlar oranın çalışanı olan türklerle tanışmışlar ve toprak toprağa gurbette yardımcı olur kontenjanından flash pass sırasından benimle beraber bindiler. tabi bu hikayede toprak toprağı gurbette severmiş konumuna düşen ben olmuş oldum. sağlık olsun.

bindikten sonra yorumum şu oldu: sadece buna binmek için amerika'ya gidilir.

abim yazar olsaydı kendisi şöyle bir tanım yazardı:

"kardeşim buna binmek için amerika'ya gidilir dedi. buna binmek için amerika'ya gittim"

gerçekten kendisi bir roller coaster manyağı olarak amerika'ya amusement parklar için gelmiştir.
hesabın var mı? giriş yap