şükela:  tümü | bugün
  • kickstarter kampanyası başlamış olan oyundur.
  • hakkında bilgilendirme amaçlı ufak bir yazı yazdığım kickstarter procesi.

http://gokturksm.blogspot.com/…ome-deliverance.html
  • kıyafetler ve karakter modelleri ile ilgili kısa bir video güncellemesi yayınlanmış.
  • oyun kağıt üstünde süper duruyor, lakin fiyat mevzusu sıkıntılı. oyun 3 act şeklinde olacak demişler ancak kickstarter'daki 3 act'i de alabileceğiniz en ucuz paket şimdilik 300 sterlin (bin liradan fazla ediyor), ileride düşer bi ihtimal ama ne kadar düşer bilmem. bütün act'ler ayrı satılacaktır zaten ama "şimdilik" plan biraz sıkıntılı. para veriyorsun ve eline tam bir oyun geçmiyor. bu oyunun üstüne 9 ay arayla act 2 ve act 3 gelecek diyorlar, onlar ek paket gibi mi devam oyunu gibi mi olacak, ne kadara fiyatlandırılacaklar belirsiz. merakla bekliyorum nasıl bir şey çıkacağını ama açıkçası para vermeyi düşünmüyorum oyun gelip neyin ne olduğunu anlayana kadar.
  • ben de uzun zamandır geliştiricilerin yayınladığı videolara göz gezdiriyordum da çek cumhuriyeti'nden görüştüğüm bir arkadaşın söylediklerine göre, elemanların finans sıkıntıları ciddi anlamda yüksekmiş. politikalarına uymadığından kendilerini desteklemeyen şirketler ayriyetten önlerini kesmeye çalışmışlar. bu bağlamda başlatılan bağış kampanyasının da oyunculara değişik hoş geri dönüşleri oluyormuş hediye posterler, kılıçlar veya oyunun kendisi gibi. hatta ve hatta arkadaş oyun haritasındaki kiliselerde bulunan aziz portrelerine, bağış yapanların fotoğraflarının koyulmasından bahsetti. bir de dedi, oyun, insanların çok yakında kıyametin kopacağına inandıkları 1403 senesinde geçiyormuş. öyle yani herkes akıllı olsun bence.
  • benim gibi büyü ve sihirden arınmış saf orta çağ yapımı hastası birinin fenalıklar geçirerek boşalmasına sebep olmuş oyundur. tanıtımlara kanmamayı öğrenecek kadar bu alemin içerisindeyim ama ayrıntılar grafikler filan, çok güzel görünüyor lan.
  • trailer umut vaat ediyor. özellikle videonun sonunda çıkan lafı beğendim: "dungeons & no dragons".

[https://www.youtube.com/watch?v=73boreieetk https://www.youtube.com/watch?v=73boreieetk]
  • uzun süredir kendisinden haber alamadığımız oyun ama ufak havadisler var. 2016'nın ilk çeyreğinde beta aşamasına geçecek oyunun aynı yılın yaz aylarında çıkması planlanıyormuş.
  • internette dolaşan 0.5 versiyonuna ait görüntülerinden yola çıkarsak pek 2016 yazında piyasaya çıkacak bir oyun gibi gelmedi bana. alpha evresine göre bile fazla bug ve animasyon hataları var, nesnelerde çok fazla clipping gördüm, deli gibi optimizasyon sorunları var, oyun trailerindeki meydan savaşını çift titanlı pcler için hazırlıyorlar heralde.

öve öve bitiremedikleri combat sistemi, evet çok yenilikçi, çok gerçekçi, çok kaliteli oynanış tecrübesi vaadediyor ama o da hala çok sıkıntılı, yeterince akıcı değil, hala sadece iki elli(two handed) kılıç düellolarına göre modellenmiş, kılıç&kalkan, mızrak, mitraltöz, balta bunların hepsini oyuna entegre edeceklerini söylemişlerdi ne ara edecekler belli değil.

biliyorum oyun daha betada bile değil ama yaza oyun çıkacak deniyor fakat vadettikleri tüm şeyleri oyuna 6 ayda eklemeleri pek mümkün gözükmüyor. ya çıkış tarihini erteleyecekler, ya da vadettikleri bazı şeyleri oyundan çıkarıp öyle piyasaya sürecekler, inşallah 1. yolu seçerler de kendilerini kickstarterda destekleyen binlerce backerları mağdur etmezler.

edit: betası çıktı ama baya kötü durumda, optimizasyon yerlerde, düşman npc'ler görünce saldırmıyor, oyun ayarları kaydetmiyor falan..böyle beta çıkaracağına süre isteyip adam gibi beta çıkarsa daha iyiydi. oyunun yüzde 50'si tamamlanmamış resmen. beta'da oyun tamamen bitmiş olur sadece bug ayıklanır ben mi yanlış biliyorum?

kickstarter destekçilerine büyük yamuk yapmış oyundur.
  • şöyle yarım saatlik bir video var, dövüş kısmı biraz kalas kalmış gibi.

hesabın var mı? giriş yap