şükela:  tümü | bugün soru sor
  • önce game boy advance'e, ardından da üç boyutlu grafikler ve seslendirilmiş yeni ara sahnelerle playstation 2 için çıkarılan kingdom hearts serisinin devam oyunu. hikayesi kingdom hearts 2'den 1 yıl öncesinde geçmekte ve ilk oyunun bittiği yerden başlamaktadır. sora, donald ve goofy, pluto'yu takip ederken kendilerini oblivion denen bir şatoda bulurlar. şatonun her katında daha önceden bulundukları disney dünyalarını gezerler fakat kimse onları tanımamaktadır. ayrıca üçlü, yavaş yavaş kendi anılarını da yitirdiklerini fark ederler.

    chain of memories'in oynanışı tamamen kartlar üzerine kurulu. gezilen her mekan, kullanılan her atak, büyü ve summon'lar kartlarla belirleniyor. bu oynanış biçimi, ilk oyunu oynadıktan sonra özellikle zor gelmesine rağmen bir süre sonra alışıldığında ilk oyuna göre fazlasıyla basit olduğu anlaşılıyor. savaşlarda kartları kullanma konusunda ustalaştıktan sonra farklı komboları uygulamaksa bir hayli zevkli hale geliyor.

    ps2 versiyonunun seslendirme kadrosunda, başta sora'yı seslendiren haley joel osment olmak üzere yine ilk oyundan aşina olduğumuz ünlüler yer alıyor.
  • birinci oyunla ikinci oyun arasında geçen olayları anlatan 2 oyundan biri, diğeri için (bkz: kingdom hearts 358/2 days). farklı zamanlarda çıkmasına rağmen iki oyunun hikayesinin, aynı mekanda paralel olarak gittiğini söyleyelim.

    yukarıdaki açıklamaya ek olarak oyundaki mekanların büyük bir kısmı, birinci oyundan alınmış. ancak oyunun sonlarına doğru geldiğinizde bu mekanlarda neden oynadığınızın cevabını da alıyorsunuz. bu konuda hikayeyi gerçekten iyi bağlamışlar. oynanışla ilgili de ufak bir tüyo vereyim, kart sisteminden dolayı boss'larda zorlanıyorsanız, kartları sonic blade'i çıkartacak şekilde dizmeniz işinizi kolaylaştırabilir.

    son olarakta kingdom hearts 3 çıkmadan önce hikayedeki boşlukları doldurması açısından, seriye hakim olmak istiyorsanız atlamamanız gereken bir oyun bu.