şükela:  tümü | bugün
  • lars von trier'in riget'inden uyarlanmış, senaryosunu stephan kingin yazdığı abc'nin yeni dizisi, rigetin amerikancası.. başrolünde andrew mccarthy varmıs. gerçi riget kadar başarılı olacağına inanmasam da izlenebilir demek istiyorum..
  • orijinalinden cok kotuymus. trier'in yarattigi mistik ve urkutucu atmosferden eser yokmus, daha en bastan hastane icinde hayaletler kosturuyormus falan. amerikalilarin buyuk cogunlugu kendi yapimlari haricinde bisii izlemedikleri icin en azindan onlara da bu sekilde ulasmis olur riget, kesinlikle bizler icin degil.
  • 2004 yapımı 15 bölümlük dizi, amerika'da yayını hala sürüyor ve 28 nisan günü atv'de gösterime giriyor *
  • bu gece atv'de başlayacağını duyunca sağlam şaşırdığım dizi. 23:50'de başlayacak, izleyip göreceğiz bakalım nasıl bir şey.
  • atv'de hastanedeki sır adıyla çarşamba geceleri yayınlanan/yayınlanacak dizi. stephen king ayrıca prodüktörlerden biri, lars von trier ise executive producer. dizideki bir karakterin soyadı da "von trier" şeklinde zaten.

http://www.atv.com.tr/…d=yapim&yapim=hastanedekisir
  • lars von trier in her asamasinda onayından gecirilen bir önceki versiyonun taklidi, giriş müziği ve görüntüleri müthiş sentimental ve klip estetiği içinde, iddiali fakat diğeriyle boy ölçüşemeyecek ticari versiyon.
  • izledikçe ne yazık ki hayalkırıklığına uğradığım dizi. the shining'de hiçbir şey görmeden gerildiğim sahnelerin benzerlerini görmeyi umuyordum ama üçüncü sınıf korkutma numaralarıyla karşılaştım. riget'i izlemeli gibi görünüyor, ikinci bir coupling us faciası olabilir kingdom hospital da.
  • cnbc e'nin turk halkina yaptigi buyuk "kotuluk" sonucu, seslendirmeli hicbir seyi izleyemiyoruz. bu dizi de bu duruma guzel bir ornek.
  • stephen king'in, yazarak daha fazla korkuttuğuna iyice kanaat getirmemi sağlayan, "babacım ne işin var senin yapımcılıkla, otur yaz sen, biz seni öyle daha çok seviyoruz" dedirten dizi. bi de tılsım'ı çekiyolar şimdi ki eyvah eyvah...
  • izledikçe sinirlerimin bozulmasına neden olan dizi. lars von trier gibi bir adamın nasıl olur da stephen king'e inanıp şaheser niteliğindeki 'riget'i bu şekilde katletmesine izin verdiğini anlayamıyorum.