• kendisi sempatik bir youtuber. sanırım ilk amacı dünyadaki şarkıları bir ingiliz gözüyle yorumlamaktı. birkaç denemeden sonra türkçe şarkı denedi ve diğer ülkelere göre çok fazla izlendi. sonra bizim türkler buna rapçilerdi müslüm dü rakıydı yardırdılar. çocuk şu an çoğu türkten daha hakim geleneklerimize. youtube link
  • react videolarından tiksinen bünyeme acaba mı diye sorduran youtuber.

en çok hiti türklerden aldığı için çektiği videolar genellikle türk şarkılarından oluşuyor ancak popüler şarkılardan ziyade enteresan tepkileri var doğa için çal, şebo, müslüm baba vb.. arada çerezlik nijeryadan, kanadadan, kamerundan falan videolar da var..

tepkileri çok doğal, rol yapıyorsa bile (ki bence kesinlikle yapmıyor, o kadar profesyonel değil) elemanın verdiği tepkilerden göğsünüz kabarmıyor değil.

müslüm gürses - kaç kadeh kırıldı dinlemiş ve react videosu çekmiş, yorumlarda müslüm baba böyle dinlenmez, illa rakı açacan diyen bir türkün sözünü dinleyip müslüm gürses - nilüfer dinlerken 70'lik açmış ve hayatında ilk kez rakı içmiş, yanına meze olarak peynir, yoğurt ve kavun almış, arada müslüm gürsesin hayat hikayesini araştırmış ve öldü sanıldığı morga kaldırıldığı vb. detaylara hakim, sürekli müslüm babanın çok zor bir hayat geçirmiş olduğunu anlatan, babaya saygıdan takım elbisesini giyerek şarkıyı dinleyen, müslüm gürsese müslüm baba diyen ingiliz bir eleman düşünün işte.

yürüyedur inkiliz çocuk, biletini ben alıcam trabzona..

edit: uzun süren ciddi bir ilişkisi kötü bir şekilde bitmiş, üzerine 2 ay önce babasını kaybetmiş. o kadar ne yapacağımı bilmiyordum ki "baba ölünce ne yapılır" diye google dan aradım diyor. sonra bu kanalı açmış işte.. ulan kendi derdim yetmedi elin ingilizinin derdine ortak olduk iyi mi.. dünya küçüldü beyler, kesin bilgi yayalım..
  • ekşi sözlük hiçbir siki beğenmeme timi'ni temsilen yapmacık ve saçma bulduğum eleman. yorumları pozitif olsa bile erkin koray'a barış manço'ya falan yorumlar yaparken sen kimsin lan amk diyesi geliyor insanın. ot içip şekil yapma çabaları, turuncu gözlük falan... türk olsa yerin dibine sokacağımız adamı sırf ingiliz diye youtube'da baş tacı etmeye çalışıyorlar.
  • ya çok iyi kafa.

adam müslüm gürses’in affet şarkısını videosunda dinliyor. böyle reaction videolarına cok denk geliyorum. youtube de cok öneriyor anasayfada, baya maruz kalıyorum. ama bu videonun kafası cok iyi.

adam rakı masası kurmuş, şarkıyı öyle deneyimliyor. rakı içerken izliyor ve dinliyor.

gerçek bir experience design.
    günümü güzelleştirdi.

video
  • tepki videosu çekeceği kişiyi ve şarkıyı araştırması ve diğer tepki youtuber'ları gibi mal mal bakmaması hoşuma gitti.

gitti gitmesine ama biz neden ülkecek bizden çıkan şeylerin yabancılar tarafından beğenilmesini istiyoruz halen daha anlamış değilim.

türk bir sanatçının şarkısının bir yabancı tarafından beğenilmesi göklere çıkarılması hayatta bana ne katar? neyime yarar? düşündükçe ezikleyesim gelyior bu isteği ve düşünceyi.
    sonra açıyorum youtube'ü ve hiç tanımadığım(şahsen tanışmadığım) türk sanatçıların şarkılarına yabancılar tarafından verilen tepkileri izleyerek kendime geliyorum.
  • susamam şarkısına çektiği tepki videosu susamam kadar yıkıcı etki bıraktı bende. ne kadar doğal tepkileri var bu adamın. sorunlar bizim ama evrensel boyutundan aldı yürüdü çocuk; farkındalığı yüksek.
  • 7 aydır rakı içmemiş halimle, gece gece bu çocuğu keşfetmem hiç hoş olmadı. ağlamak üzereyim.
  • cem karaca'nin tamirci çırağı şarkı sözlerine yaptığı yorumlara kahkahalarla güldüğüm youtuber.

müzikten anlıyor, görselleri de cok yerinde yorumluyor. örneğin barış manço'nun dönence klibinde tüyleri diken diken eden intronun ardından barış manço'nun silüetinin orkestranın arkasında belirmesine "sanki tanrı konuşuyor" yorumunu yaptı. gerçekten öyle bir hava olduğunu onunla farkettim.

tarkan'ın ölürüm sana klibine fifty shades of tarkan adını vermiş:) şarkının ve klibin 1997 yılına ait olduğunu unutmuşum, luke'un videosuyla hatırladım. bundan 23 yıl önce böyle bir klip döndü televizyonlarda. nereden nereye...
hesabın var mı? giriş yap