şükela:  tümü | bugün
 • sözlük yazarlarının ikiyüzlülüğünü gösteren karşılaştırma

  kinsey wolanski (bkz: 1 haziran 2019 tottenham liverpool maçı)ında sahaya girmiş bir kadındır. yabancıdır. sahaya girişinden sonra 300k olan takipçi sayısı 3,3 milyona ulaşmıştır. buyurun kendisi burada link

  başlığı altına girerseniz ya da maç başlığından takip edebilirseniz ''kupa finali düzenleyen ülkeyi rezil etti'' ile başlayan sayısız eleştiri bombardımanlarından bir tanesini bulamazsınız. ağızdan salyalar akıtılarak fotoğraflarının paylaşıldığını göreceksiniz. en seviyeli tartışma ''verse sikmez misin?'' ''kilolu mu, balık etli mi?'' düzeyinde.

  deli mi ne ise (bkz: 14 ağustos 2019 liverpool chelsea maçı)ında sahaya girmiş türk youtuber. sözlüğe çağrılması bile hakaret ama mesele bu değil. mesele yapılan linç ve ikiyüzlülük.

  sorsak bu kadın hangi milletten, maç hangi şehirde oynandı bilmezler. espriler havada uçuşur. şampiyonlar ligi finali sabote etmedi mi bu kadın? maç durmadı mı? seyir zevkiniz bozulmadı mı? neden şikayet etmiyorsunuz? linç etmiyorsunuz? sayfası kapansın diye başlıklar açılmıyor?

  çok değil, iki maç arasında iki buçuk ay var. nefretinizi kusacağınız linçler arıyorsunuz sadece. kıskanılmayacak bir adamı belki de kıskanarak kendi ezikliğinizi dışa vurup rahatlıyorsunuz. zaman sizin zamanınız değil diye bu tavırlarınız. mesele sahaya giren iki yarım akıllı değil. sizin bu ikiyüzlülüğünüz.