şükela:  tümü | bugün soru sor
 • öncelikle kusura bakmayın başlığı nasıl açacağımı bilemedim. ve boyle bir şey nasil olabiliyor teknik olarak hala anlayabilmis degilim.

  donanimhaber ölücüsü olan ben, gecenlerde kip'te 1 alana 1 bedava gibi bir baslik gordum. tikladim 3 - 5 ürün gezdim ve siteden ciktim. sonra bir mail geldi actim ve o da ne?! kip'ten gelmis. "gezdiginiz urunleri sizin icin sakladik" baslikli ve gercekten benim inceledigim urunler. ama iyi de ben kip'in sitesine uye degilim. mail adresimi nerden buldunuz? hadi mail adresini bulmak zor degil ama benim o mail adresinin sahibi oldugumu nasil tespit edebiliyorsunuz?

  evet hic uyeliginizin olmadigi bir siteyi geziyorsunuz ve onlar sizin siz oldugunuzu biliyor, sitede nerelerde zaman gecirdiginizi takip ediyor, mail adresinizi biliyor ve size reklam maili gonderiyor.

  aklima ilk gelen donanimhaberden yonlendigim icin onlarin bi' pustluk yaptigiydi ancak donanimhaber uyeligimin mail adresi de farkli.

  bilgilerimize ulasmak bu kadar kolay mi? kim nasil satiyor bu bilgileri? ve en tuhafi kip hangi cesaretle boyle bir üç kağıt riski alabiliyor?

  ilk gelen mailin ekran goruntusu: https://i.hizliresim.com/a180jx.png

  ertesi gun attiklar mailin ekran goruntusu: https://i.hizliresim.com/roxm6n.png
 • aynı durum benim de başıma gelmişti bir anlam verememiştim. şimdi araştırırken birinin daha başına geldiğini gördüğüme sevineyim mi üzüleyim mi bilemedim.

  (bkz: dünyanın çivisinin çıkması)
 • google chrome tarafında açık olan google hesabı bildirilmiş olabilir.