• ibb'nin ekrem imamoğlu döneminde hayata geçirilen ilk sosyal konut projesidir. %40'ı yeşil alan olarak tasarlanan proje "adil, yeşil ve yaratıcı kent vizyonu" vurgusu ile öne çıkıyor. proje 2+1 ve 3+1 dairelerden oluşuyor ve toplam 1396 konutu barındırıyor.

ön başvuru süreci 1 haziran itibariyle başlayacak ve 21 haziran'a kadar devam edecek.

tanıtım toplantısı
    projenin web sitesi
  • tokiden çok daha iyi görünüyor...
  • başvurduğumuz proje. bakalım şanslı mıyız değil miyiz göreceğiz.
    çıkarsa, bilgilendirme amaçlı buraya süreci adım adım anlatan edit gelecek.

edit: 2+1 kapalı mutfak asil listesindeyiz. salı günü çağırdılar bakalım...
  • yeter artık bu kiptaşlar. güzelim tarım arazilerine binalar yapıyorlar. o kadar verimli ki buralar insan ek, insan çıkar. bıktık, her gelen talan ediyor bu arazileri. silivri'yi tarım şehri yapacağınıza, bina şehri yapıyorsunuz. lütfen bu son olsun.!
  • üstteki yazara katılarak, arazilerin daha verimli kullanılması taraftarıyım.
    başvurdum, süreci takip edeceğim.

t. kiptaş'ın silivri'de başlattığı konut projesi.
  • 26, 27, 28 haziran 2020 tarihlerinde çekilişlerinin gerçekleşeceği proje. çekiliş kiptaşın youtube, facebook ve twitter adresleri üzerinden canlı yayınlanacak.

başvurumu yaptım heyecanla bekliyorum.
  • 3+1 kapalı mutfaklı dairenin net alanının 83.62 metrekare olduğu konutlardır. resmen daşak geçme projesidir.
  • bu fiyatlara istanbul ve çevresinde daire alamazsınız, en azından sıfır daire alamazsınız, avantajı budur. bir de banka kredileri şu an için tüketimi teşvik için minimuma inmiş durumda, faiz oranlarını kıyaslamak haksızlık, bankalar sermayesi para olup para satarak kazanç sağlayan kuruluşlar ve devletten destekler alıyorlar, kiptaş maliyetine konut satarak hizmet sunuyor.
  • 120 metre diye satılan evlerin neti 86 metredir.
    evet piyasadaki uçmuş fiyatlara nazaran makul sayılabilecek fiyatlar.
    yatırım için ise ideal. bunun tam karşısında kiptaş 3 var,iki sene falan evvel peşin fiyatı 245 bin tl olan 2+1 dairelere bugün 400 bin çeken var,piyasasını oradan değerlendirin.

günler sonrası editi: aşağıda yazılan bazı tekliflere bak, herif trink 15 bine devir alırım yazmış,sonra devlet neden hep öpüyor,müteahhitler bize neden geçiriyor? senin kafa yapın böyle olursa adam geçirmesin de na yapsın?
  • çekilişini kazanamadığım konutlardır.
hesabın var mı? giriş yap