şükela:  tümü | bugün
  • kırlarda bulunan, tabiatın bize sunduğu doğal çiçek.
  • çogulu icin de (bkz: kir cicekleri)
  • (bkz: kircicegi)
  • suzan kardeş'in -ilk ve şimdilik tek- albümü bekriya'dan, sezen aksu'nun da eşlik ettiği içli mi içli bir parça. sözleri şöyle:

hiç olmazsa bir kere gel aşkımızın mezarına
    ne gül ne zambak kırçiçeği yeter de artar beni anmaya
    bir dolu ümit bir dolu inanç hepsi uçtu gitti havaya
    ben yaşıyorum içim öldü, çünkü onu gömdüm toprağa
  • bütün akşamımı hatıralı öğrenci yurdumun karanlık koridor ve köşelerinde elde sigara kahve ile sersem sersem geçirmeme müsebbip gözleri yaşlı bir kıyı şarkısı. çok zamandır böyle boş, anlamsız, yorgun hissetmemiştim yok yere. o mezarlığa kimselerin uğramayışından mı artık, o saf heveslerin vazolarda solup kuruyuşundan mı çoktan, an be an eskiyişimizden mi.. bilmiyorum niye.
  • bir akşam, bu akşam, tam da şu anda, olmadık yere karşıma çıkıp da odama, içime dolan, beni benden alan bir acayip şarkı. ne gereği vardı, ne gereği vardı ruh hastası olmanın, başa alıp alıp bir şarkıyı dinlemenin.

ah suzan kardeş, sen ne aralık çıktın pencere gülü olmaktan bir demet tiyatro'dan, kulislerinde çürümeyecek miydin sezen aksu'nun? ne aralık söyledin bu şarkıyı.

ah sezen, sesin paramparça'da paramparça iken ne yaptın da kır çiçekleri açtın bu şarkıda? ah sezen nasıl yaktın beni o çiçeklerinle, nasıl dirilttin ölümün her türlüsünü anlatan şarkınla.
  • insani nota nota olduren bir sarki... kursun yagmuru mubarek
  • dünyanın en mutlu insanı olduğunuzu hissettiğiniz anda bile, girişinde sizi skertme garantili bir şarkıdır. bu ne lan. oha lan.

hüzün değil de fiziksel acı veriyor.

işin garibi; hacı arif bey bestesidir falan diyordum ben bunun için. sezeninmiş yine. sevgili sezen.. pih..
  • ciğerdelendir. genizde düğüm olur bittiğinde;
    http://www.youtube.com/watch?v=720roeo34iy
  • cildi dağılmış sayfalarında, her satırı minicik kalbime derinden işlemiş, yazarını bilmediğim acıklı çocuk kitabı. okumayı yeni öğreniyordum, ilk kitabımdı. sonra kemalettin tuğcu'yu da ağırladı bu kalp o kadar küçükken, hem seve seve.
    ama kır çiçeği, içimde hala derin bir yara.. tüm ilkler gibi.