6528 entry daha
  • az önce % 80 artış yaparak fiili olarak uygulanmadığını bir kez daha kanıtladığımız sınırlama.

    hukukçuyum tüm haklarımı biliyorum. kira sözleşmeniz 5 seneyi doldurmamışsa ev sahibinin yapabileceği bir şey yok. yasal artışı kabul etmek zorunda. 5 senenin ardından ise tespit davası açma hakkı var. bizimki geçti 5 seneyi. dava açsa nereden baksan 2,5 sene sürer kararın kesinleşmesi. sonra geriye doğru farkı alır. ha bu senaryoda kâr eden yine kiracı olur.

    neyse, diyeceğim şu ki bu yasal sınırlama ilk uygulanmasının ardından kesinlikle kiracıların aleyhine olmuştur. kiralar daha da yükselmiş, evsahibi-kiracı uyuşmazlıkları artmıştır. resmi tüfe oranı uygulansa bu kadar bozulmazdı piyasa dengesi. kime, neye hizmet etti bu % 25 uygulaması bilmiyorum.

    bir devlet, fiili olarak uygulanmadığını bildiği bir sınırlamayı neden ısrarla sürdürür? hadi sürdürdün diyelim, bunu denetliyor musun, bir yaptırımı mı var mı? yok. e o zaman anlamı nedir bunun?

    milyonlarca kaçak ve sığınmacıyı doldurdunuz memlekete konut talebini patlattınız. düşük faizli kredilerle 2 evi olana bir ev daha aldırdınız. sosyal konutlar yapacağınıza 22 seendir lüks apartmalar, rezidanslar yaptınız... gelinen nokta ne? insanlar gelirinin çoğunu kiraya veriyor, oturacak ev bulamıyor, ev sahiplerinin oyuncağı oluyor...
hesabın var mı? giriş yap