6509 entry daha
  • türkiye'de hangi akla hizmet böyle bir kanun çıkarıldı anlamak güç. insanların mevzubahis para olduğunda birbirini dişleyecek konuma geldiği bir yerde eğer bu kural olmasaydı yine her zamanki gibi tüfe 12 aylık ortalama üzerinden belki de onun biraz üzerinden devam edecekti işler. fakat bu kuralı fırsat bilip ev sahiplerinin elini bağlamak isteyen kiracılar ev sahiplerinin gözünü daha da kararttı.
  • ev sahibim geçen yıl emlakçısına aratıp aşırı terbiyesiz bir üslupla bir nevi tehdit ederek kirayı arttırmaya çalıştığı için sırf yaptığının bilincinde olsun diye kendisine mesaj atıp durumu açıklayarak sınır üzerinden arttıracağımı söyledim. bir daha benimle bu şekilde iletişime geçmek isterlerse de avukatımın numarasını iletebileceğimi belirttim. oysa ki kafamda sınırın üzerinde kendisinin de makul karşılayacağı bir fiyat vardı. bu yıl beşinci yılım doldu, kendisi yine benimle medeni bir şekilde bunu istişare etmek yerine çevredeki emsallerinin %25-30 fazlası ödemem gerektiğiyle ilgili bir ihtar çekmiş. dediğim gibi belirttiği kira makul olmadığından yine sınırda kiramı yatıracağım, yine bu şekilde bir üslupla karşılaşırsam da uzlaşmayı kabul etmeyerek mahkeme yoluna gitmesini bekleyeceğim. 1-2 yıl sürüyormuş kira tespit davaları. eski kiracı olduğum ve emsalin üstünde fiyat istediklerinin bilincinde olduğum için mahkeme istediğinin üçte birine karar verse şanslı olduğunu düşünüyorum. bu arada bundan önceki senelerde hep benimle medeni bir şekilde kendisi iletişime geçiyordu, ben de evde demirbaşlar da dahil olmak üzere hiç bir tadilata haber bile vermeyip cebimden karşıladım. annemin priz bozulsa kiradan düşen kiracısı oldu.

    diyeceğim şu, benim ailemin geliri kira. kendi kiracım da var. ne ailemin böyle bir üslubu var ne de benim, hiç bir zaman da olamaz. hele bir de kanunlar tamamen kiracının yanındayken böyle bir tutum sergilemeyi açıkçası biraz şuursuz ve açgözlü buluyorum.
  • orospu çocukluğudur. evi kirada olup akpye oy veren aptaldır aptal.
  • istanbulda bizim 2 tane kiracımız var.çok makul fiyata oturuyorlar.bizde onlardan gayet memnunuz.bi temmuz ayında emlakçı aradı.resmen yalvardı.kiracıları çıkar 3 katına kiraya verelim dedi.yalanım filan yok.bir çok defa aradı.bu işi karıştıranların başında emlakçılar geliyor.
hesabın var mı? giriş yap