şükela:  tümü | bugün
 • temmuz 2018 itibari ile olan durumdur. ekonominin iyice rayından çıktığını gösterir.

  mal sahibi, söz gelimi ayda 2000 lira olan kira bedeli için 235 lira zam talep edebilecek. yine bu hesaba göre yıllık 2800 lira ek bir harcama kalemi demek. geçmiş olsun, konut sahipleriyle hayırlı dövüşler.

  "türkiye istatistik kurumu (tüik) haziran 2018 üfe oranını açıkladı. buna göre, yurt içi üretici fiyat endeksi (yi-üfe), 2018 yılı haziran ayında bir önceki aya göre yüzde 3,03, bir önceki yılın aralık ayına göre yüzde 15,52, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 23,71 ve on iki aylık ortalamalara göre yüzde 16,57 artış gösterdi. yani kira artış oranı temmuz 2018'de yüzde 16,57."
 • oturduğum lokasyonda fazlasının hissedildiği durum. ödediğim kiranın iki katına yaklaşmış durumda kiralar. evlerin satis fiyatları stabilize gibi görünse de satılık ev sayısı kiralık ev sayisindan fazla. bankaların faiz oranları yuksek olunca ev alımları yavaşlamış gibi görünüyor. diğer yandan yatırımlık alınan evler de eskisi kadar artış olmadığı için mevduat faizlerinin mevcut durumda getirisi daha fazla oldugu icin satisa ciktigini düşünüyorum. maalesef orta gelir sınıfı günden güne fakirlesirken üst segment bir şekilde yolunu buluyor.
 • valla kimsenin bu oranları falan iplediği yok.

  en azından benim kiracılar.

  iki dükkan var ikisi de son 2 yıldır yıllık tefe üfe ne çıkarsa çıksın o oranın % 50'sini baz alıp öyle zam yapıyorlar.

  istersen kabul etme çıkar, dükkan en az 6 ay boş.