şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
  • şarkıcı kıraç:dünya ve hayatla ilgili kaygılarım var. çocuklarım okulda ingilizce sıkıntısı yaşıyorlar. o dili zorla öğretmeye çalışıyorlar. çok çalışkanlar ama ingilizce dersinde mutsuzlar.

türkiye'de ingilizce eğitime son verilmeli. bazı anne-babalar ingilizce öğrenilmesini bir numaralı eğitim olarak görüyor. ingilizce eğitim, türk yaşam şeklini darmaduman ediyor.

ben vatanseverim. bütün ideolojilerimizi bir tarafa bırakıp vatansever olmamız ve vatanımıza kitlenmemiz gerekiyor. türkiye bir şekilde amerikan hegemonyasından kurtulmalı.

tam bağımsız bir ülke olmak zorundayız. amerika bir şirket devleti; dünyayı şirket gibi yönetmek istiyor. türkiye her yönden kendine yetebilir hale gelmelidir.

demiş

https://www.posta.com.tr/…-haber-fotograf-2137979-7
    https://www.youtube.com/watch?v=qjtg3an6kju benzer gorusleri
  • "şarkıcı kıraç" dan sonrasını okumaya gerek yok.

sen bilir kişi misin ?
  • amerikan hegemonyasından kurtulmanın ingilizce eğitimiyle ne alakası var lan?
  • milliyetçilik ilkesini çok yanlış anlıyor bizim ülke insanımız maalesef. çok acayip noktalardan konuya yaklaşıyorlar. türlü yabancı hayranlığı/özentiliği ile donanmış hayatlarını bir kenara bırakıp böyle ipe sapa gelmez konular bulup milliyetçilik taslıyorlar. allah akıl izan nasip etsin. söylenecek, irdelenecek, tartışılacak yanı yok bu açıklamalarının.

ekleme: ayrıca kendisine sorarım. türk kültüründe kişiye soyadı ile hitap var mıdır sn. ali tufan kıraç ?
  • tam bagimsiz ülkelerde yabanci dilde egitim olmadığını sanan asiri dozda elektrogitara maruz kalmis rockci ferdi tayfurun açıklaması.
  • cezasını vermiş +18
  • kıraç abim bu sözleri milliyetçi duygularla ve kimliğinle bağdaştırarak söylemişsin. amerikan emperyalizminden kaçalım diyorsun; eyvallah. iyisin hoşsun da dünya uzaya gidiyor abicim. kapıkule'den iki adım uzağa gidince hepimiz ördek gibi oluyoruz. ingilizce olmadan nasıl dünya' ya hükmedeceğiz? bence altı boş bir önerme olmuş.
  • dünyada olan gelişmeleri nasıl takip etsin gençlerimiz diye sormak lazım kıraç'a ?

sen zaten güçlü bir ülke olsan bilim dili türkçe olur, elin amerika'lısı senin dilini öğrenir.
  • ulkemizde verilen ingilizce egitimi "are you cola" dan oteye gidemezken, neden boyle bir gorus belirtme geregi duydu acaba buyuk otorite kirac.
  • şarkıcı kıraç'ın milliği eğitim bakanlığına bağlı okullarda okutulan ingilizce müfredat hakkında verdiği açıklamadır.

çocuklarım çok çalışkanlar ama matematikte zorlanıyorlar -> matematik kaldırılsın, çocukların aklı dış güçler tarafından bilerek karıştırılıyor, gerçek hayatta kullanmayacakları bilgilerle dolduruluyor.

çocuklarım çok çalışkanlar ama resim dersinde zorlanıyorlar -> resim dersi kaldırılsın, bizim kültürümüzde resim yapmak yoktur, dış güçler bunu bize empoze ediyor. yerli ve milli bir ders bulunsun yerine o konulsun

çocuklarım çok çalışkanlar ama beden dersinde zorlanıyorlar -> beden dersi kaldırılsın, çocuklar amerigan özentisi hareketler yapmasın, basket, futbol oynamasın. yerli ve milli olan cirit oynasınlar

alternatifler çoğaltılabilir.