şükela:  tümü | bugün
  • https://www.youtube.com/watch?v=y_ixzean4zm

sonunda söylenen orhan şaik gökyay'a ait şiir;

bu vatan toprağın kara bağrında
    sıradağlar gibi duranlarındır,
    bir tarih boyunca onun uğrunda
    kendini tarihe verenlerindir.

tutuşup kül olan ocaklarından,
    şahlanıp köpüren ırmaklarından,
    hudutlarda gaza bayraklarından
    alnına ışıklar vuranlarındır.

ardına bakmadan yollara düşen,
    şimşek gibi çakan, sel gibi coşan,
    huduttan hududa yol bulup koşan,
    cepheden cepheyi soranlarındır.

ileri atılıp sellercesine
    göğsünden vurulup tam ercesine,
    bir gül bahçesine girercesine
    şu kara toprağa girenlerindir.

tarihin dilinden düşmez bu destan,
    nehirler gazidir, dağlar kahraman,
    her taşı yakut olan bu vatan
    can verme sırrına erenlerindir.

gökyay'ım ne yazsan ziyade değil,
    bu sevgi bir kuru ifade değil,
    sencileyin hasmı rüyada değil,
    topun namlusundan görenlerindir.
  • dinlemedim, boyle zamanlarda gundeme gelme cabasidir benim icin kim oldugu onemli degil.
  • kadınlar çocuk yetiştiremiyor, kahvaltı hazılamıyor diyen kıraç'ın analara seslenişi.

iki yüzlülük ve şuursuzluk tanımı, paraya tamah etmenin insanı nasıl alçaltacağını gösteren zırva.

kıraç milli hisleri paraya tahvil etme şahsiyetsizliğinden önce türk kadınına ettiği hakaretlerden dolayı özür dilesin.

ağıtlar yakma anam, hee.

nihat doğan da stüdyodadır büyük ihtimalle, onun sıçığı da tıpkı bunun gibi yakında düşer.
  • kendini gündemde tutmak için çeşitli taklalar atan şarkıcının son icraatıdır.
    bundan öncede kadınlar hakkında ileri geri laflar sarf etmişti.
  • kıraç'ın bu çalışmayı bu dönemde çıkarmış olmasını reklam diye yorumlamayacağım. kendimi bildim bileli bu adamın bu kafada, atatürkçü, vatanını, milletini seven biri olduğunu biliyorum.

bu dönemde böyle bir çalışma yapmış olmasını reklam diye nitelendirenler tam olarak kendini her döneme kaptıranlardır diye düşünüyorum. yani bu adam her dönemin adamı değil, siz her dönemin yorumcususunuz diyorum. (buna pr çalışması diyenler için)

on numara da çalışma olmuş. allah-kitap deyip türk ordusunu rezil eden ümmetçilerin aksine, tam olarak da milli bilincin ön planda olması gereken, içinde bulunduğumuz şartlarda ortaya çıkarılmış, içinde birleştirici tüm unsurların bulunduğu bir marş olmuş.

tebrik ederim.

edit:

bir çok arkadaşın uyarısı üzerine bu marşın aslında bugünden çok daha önce yazıldığını ve 2018 aralıkta tsk youtube kanalında bile yayınlandığını belirtmek gerek.

reklam diyenler dağılsın.

https://youtu.be/069kzizgj4w
  • marş denen şeyle ilgili zerre fikri olmayanların da anırmış diye yorumladığı marşdır.

senin gibi bir ezik dinleyip de platonik aşkına karşı olan hislerini bastırsın diye yapılmamış anlayacağın.

tepki editi: amk pkklıları gelmiş bana "kadınlara şunu dedi" diye mesaj atıyor. ulan bari tarafsız bir profil izlenimi oluşturun da kendi halinde adam diyelim. götünüz sıkıştı mı kadın hakları, şu hakları bu hakları. sıkmayın canınızı, kadınlara sizin gibi kadın olduğu için değil, insan olduğu için değer veriyoruz.
  • 1. youtube kanalına baktığınızda videonun 9 ay önce yayınlandığını görürsünüz. bugün rt etmiş sadece.

2. marş kalabalıklar tarafından bağırarak ve yürüyerek söylenir. marş bestesi ve sözlerinin tekniğini bilmeyenler marşı eleştirmesin.

3. kadınları eleştirdi diye kıraç'ı alakasız konulardan eleştirenler; aynı sözü celal şengör ya da ilber ortaylı söylese övgüler dizerdiniz. azarlanmaya alışmışsınız çünkü.

vatan marşı gayet güzel. hadi şimdi ikileyin de gölge etmeyin.
  • bu bir (bkz: haluk levent) gibi gündemde yer edinme çabası olabilir mi?