şükela:  tümü | bugün
 • camında asılı olduğu evin kiralık olduğunu belirten ilandır.
 • mülk sahibinin kontrat, ve para karşılığı verdiği, kiracının ise kira verdiği süre oturduğu konut tipi.
 • karsi dairenin camindan aynen "sahibi de kırak dayre"
 • gönül ülkü ve gazanfer özcan oyunu... moda'da kiralik bir daire, çapkin bir doktor ve kiraci adaylari arasinda gecen olaylar
 • kira bedellerinin astronomik değerlere ulaştığı dönemlerde,
  bazıları uçan daire olarak da adlandırılmış olan mülklerdir.
 • fiyat performans oranı bakımından gonlune goresini bulmak icin bazen aylarca arastırmanın bile yetmediği dairelerdir bunlar.
 • hiç bilmediğiniz bir şehirde bulmaya çalışırsanız, töbe estağfurullah insanı çileden çıkarandır.

  bi kere öğrenciye/bekara diye başladı mı korkacaksın. kesin bahçe katı, rutubetten sıvası atmış, klozeti taharet çeşmesinden itibaren pas rengini almış (ki klozet bulursan şanslısın), mutfak dolaplarının kapakları bile kapanmayan bi şeyle karşılaşma ihtimalin çok yüksek. zaten bahçe dedikleri de bildiğin yabani ot. bi de hayvan gibi depozito istemezler mi. ifrit oluyor insan. o eve zarar veren çoktan vermiş zaten. ondan bi adım ötesi evi başıma yıkmak olur heralde. te allahım.
 • bulmak için bayramın ilk gününü kilometrelerce yürüyerek geçirdiğim fakat bulamadığımdır. emlakçılara kazıklanmamak amacıyla bayramda sahibinden bulma taktiğini denedim, bir ölçüde de başarılı oldu. fakat evsahibi gerçeğiyle direkt yüz yüze gelmek de pek iç açıcı olmadı.
 • bazı ev sahiplerinin çelik kapı taktırmakla canlarının çektiği fiyata iteleyebileceklerini sandıkları dairedir.
  bu ne arkadaş? satın alayım daha iyi.
  -kot 2'de,
  -2+1,
  -öğrenciye/bekara verilmiyor,
  -depozito olarak kiracı anasının nikahını da verecek,
  600 lira!
 • eğer bazı kriterlere dikkat edilmezse , hakketiğinden fazla para verilecek ve düşük konfor alınacak olandır.

  kiralık dairelerde dikkat edilmesi gerekenler ;

  ufak detayları ve normalde standart olarak sunulan şeyleri kira arttırıcı olarak önünüze sunabilirler bunlara kanmayın.
  ilk olarak daire kiralamak istediğiniz semtin ortalama ve en düşük kira fiyatlarını bulun. en düşük fiyatlı daireler ile kiralamak istediğiniz daire arasında aradaki paraya değecek fark var mı diye bakın.
  bu dairelerde çelik kapı , boya , zemin kaplaması gibi etkenlere göre uçuk kira fiyatları ödemeyin. uygun fiyatlı bir boya işlemi 600 tl , 80 m2 bir evi halıfleks ile kaplatmak 250 tl , çelik kapı 300 tl. o yüzden görünüşe aldanmayın.
  kiralık dairelerde önemli olan dış görünüş değildir. evin sorunsuz olması ön plandadır. örneğin tavanı su akıtan bir ev veya rutubetli bir ev ne kadar güzel olursa olsun o fiyata değmeyecektir.
  bu evlerin çoğunda ani su ısıtıcılar bulunuyor onlara dikkat ediniz. birkaç kere el değiştirmiş bir evdeki ani su ısıtıcıya güven olmaz.
  merkeze yakın ve konforsuz evler , merkeze uzak daha konforlu olan ve aynı fiyata kiralanan evler arasında ayrıma düşerseniz bu iki durumu da ev kiralarken göz önünde bulundurun.
  kiraladığınız dairenin bağlı olduğu binanın yeni olması sizin için bir avantajdır , daha az sorun çıkarır. eğer diğer eski daireler ile arasındaki fiyat farkı az ise bu tür evleri tercih ediniz.
  ana yol kenarlarındaki daireler diğerlerine göre her zaman seslidir. istenildiği kadar yalıtım ve çift cam yapılsın o seste yaşayabilmek oldukça zordur.

  sonuç olarak ; kiralık daireleri iyi araştırın , her zaman daha uygun fiyatlısını ve daha konforlusunu bulabilirsiniz. görece olarak uzun bir süre yaşacayacağınız için hayat kalitenizi düşürecek evlerden sakının.