şükela:  tümü | bugün
  • kiralık ev aramak çıldırtır, çünkü asla bulamazsın!
    sürekli etraftan falancanın arkadaşının çok ucuza hem de deniz manzaralı hem de kombili hem de boyası yapılmış muhteşem bir daire bulduğunu duyarsın. ama sana asla böyle evler tesadüf etmez.
    filancanın arkadaşı da sahibinden çok düşeş ama çok şirin bir ev bulmuştur, hep kulağına gelir haberleri, imrenirsin ama bişey diyemezsin çünkü düşeş ev asla sana düşmez!!
    hüzün ve kasvet yani :(
  • bazı şeyini şeyettiğimin ev sahipleri nedeniyle piyangodan bişi çıkıp bi ev alana dek periyodik olarak gerçekleştirilmek zorunda kalınan eylem. bahtsız bi insan olmakla da alakalı olabileceğine inandığım ömür törpüsü, para öğütme makinesi. yok öyle tebdili mekanda ferahlık varmış falan..emlakçı komisyonu, depozito, taşınma masrafı, evin badana boya temizliği, eksiğinin gediğinin alınması, haa bi de evdeki binbir parça eşyayı sar, kolile, ondan önce koli vs bul, yeni evde bunları yıka yerleştir. ooohh, beyefendiler iki kuruş daha fazla kazanacak diye
    sen dar anında milyarlarca masrafa gir.
    valla bizimkilerin de evleri var kiraya veriolar, adam kirasını vermio, elektriği, suyu vs takıp gidio bişi olmuyo. eee, benim suçum aidatı kirayı tıkır tıkır ödemek mi yani şimdi...hay ben sizin gibi paragöz varyemez oportunist egoist evsahiplerinin hepsinin ocağına incir ağacı dikeyim. la havle ve la kuvvete...

abi şurdan koli bandını ver de işimize devam edelim..
  • zormuş hakikaten, bakalım... aramaya inanıyorum ama emlakçılarla anasının nikahını isteyen ev sahiplerine inanmıyorum... ya sabır!
  • ebe siken bir surec. insanin iflahini kesiyor. ilani gorunce akilda olusan imgeyle gercek ancak bu kadar ters dusebilir hayatta. en kici kirik evleri bile sanki kucuk bir malikaneymis gibi allayip pullamayi becerenlere de saygi duymamak elde degil. emlakci olsam coktan iflas etmistim valla.
  • ev almak surecinden her zaman daha zordur cunku cok daha fazla tekrarlanir.
  • sinir bozucudur,ne kadar sanssizim diye dusundurur insani,istediginiz oyle ahim sahim bisi olmasa da yine de o standardı bile yakalayamamak of dedirtir insana.sayar durursunuz.
  • emlakçılardan nefret etmenizi sağlayan eylem. adeta hayat tecrübesi, yaşamsal faaliyet misyonu.
  • (bkz: emlakçı)
  • 2005 yılının mayıs ayında kadıköy sokaklarını arşınlamaktan ayaklarıma su toplatan eylem..