şükela:  tümü | bugün
 • kirasını ödeyemediği için eşyaları sokağa atılan ve bunun üzerine kalp krizi geçiren adam olacaktı. insanların duyarsızlığı ve adamın eşyalarının yağmalanması da ayrı bir insafsızlıktır. adam ankara'da yaşıyormuş. haberde halen hastanede ve komada olduğu belirtilmiş.

  buradan
 • eşyalarının bir kısmı da lüks araç sahibi 2 arkadaş tarafından çalınmış olan adamdır.

  bazıları trilyonları sağda solda uçkurları uğruna heba edebilirken bazıları açlıktan ölmeye her şekilde devam edecektir..

  edit: işten çıkartıldıktan sonra iş bulamadığı ve 3 ay boyunca kirasını ödeyemediği için ev sahibi tarafından mahkemeye verilmiştir. yani öyle düşündüğünüz gibi yıllarca bekleme gibi bir durumda söz konusu değil.
 • ne dramlar yaşanıyor ya rab dedirten durum. ekşi'de yer aldıktan sonra ilgi çekecektir. belediye hiç olmazsa eşyalarını ve o cilt cilt kitapları güvenli bir yere alsın. barınacak yer bulunur; o kolay. yağmalayan namussuzların kafasına da 10 mt'den fotoğraftaki kalın kitaplar düşsün!
 • korkunç bir dram. gözümden yaş geldi eşyalarını görünce. yaşlı amcaların teyzelerin müşkül duruma düşüp fakirlikle boğuşmasını izlemeye katlanamıyorum.

  o kadar kalın kitaplar okuduysa namusuyla yaşamış eli öpülesi bir adamdır hiç şüphem yok.

  ev sahibi kiracının eşyalarını böyle kafasına göre atamıyor bildiğim kadarıyla mahkeme kararı vs lazım çıkartabilmek için.

  umarım bir an önce iyileşir, kalacak yer bulunur, ev sahibine dava açılır.

  ama adamcağızın eşyalarını çalanlar işte onların iki cihanda yeri yok. karma is a bitch. umarım burnunuzdan gelir aldıklarınız.

  edit: ailemden dolayı çok uzun süre kira ödemeyen kiracılarla uğraştık ödememe vs söz konusuydu fırsat bulunca ödeyen öğrenciler aileler vs oldu. dolandırıcı olduğu kanıtlanan bir tanesi hariç mahkemeye vermedik, o da parası olmadığından değil açık gözlüğünden vermiyordu. dahası kiracı evden çıkartılırken böyle rezil edilip eşyalarının sokağa atılacağını sanmıyorum. her şeyin bir usulü var.

  ayrıca yaşı 45 olabilir bilmeden yazmıştım. ama 40 yaşında bir akrabam da işinden kovuldu, eşi aldattı ve ayrıldılar, adam kalp krizi geçirdi yoğun bakımda ziyaret ettim moral vermek için çok yakınım olmasa da. yani hayatın ne olacağı belli olmaz büyük konuşmamak lazım. işim var diye güvenme, param var diye övünme, ailem var diye rahatlama. bir bakarsın puuf hepsi uçmuş gitmiş.
 • adam 45 yaşında, nerenizle okuyorsunuz ve nerenizle düşünüyorsunuz da yaşlı insanların dramından bahsediyorsunuz.

  45 yaşında bir insan bir çok işte çalışabilir.

  ayrıca o kitapların görünenleri hukuk ders kitabı, abi muhtemelen bunları satıyordu bir şekilde.

  ne kolay anasını satayım, sen çalışma, hayatta kendi namına iki taşı üst üste koyma sonra daha 45 yaşında bu hallere düş, millet de üzülüp sana yardım etsin.

  ben bir kadın olarak hayatımı sağlıklı şekilde idame ettirebilmek için sabahın altı buçuğunda güne başlıyorken tembellikten kirasını ödemeyen orta yaşlı bir adamın dramı beni çok da ilgilendirmiyor açıkçası.

  keşke bu hallere düşmeseydi demekten başka bir şey gelmez elimden.

  ve son olarak ne demiş büyük düşünür demet akalın "herkes hak ettiği gibi yaşıyor".

  edit: (bkz: #63134258)
 • herkesin kendinden örnek vererek aklileştirdiği olay.

  normal değil bu olanlar, kıyaslamalarınızı yaparak kendinizi tatmin etmeye devam edin,
  müsterih olu, olur ya haksızlığa uğradığınızda ya da düştüğünüzde biz buralarda oluruz.kıyaslamalar yapmadan.
 • sokağa atılması anormal olmayan adam. kendinizi evsahibi yerine koyun, belki o adam da kiralık evinden gelen kira parası ile hayati bir giderini ödüyor, bu oturduğu evin kirası, çocuğunun okul taksidi ya da kredi kartı borcu olabilir. 3 aydır evsahibi de zor durumda olabilir, ha olmasa da evini ücretsiz kullanıma açacak değil. duyar kasın ama herkesi düşünerek kasın lütfen.

  eşyaları çalanlara ise denecek hiçbir şey yok. yakalansalar bir yaptırıma uğrarlar mı ondan bile emin değilim.
 • dünya görüşünü büyük düşünür demet akalın ile belirlemiş geri zekâlıların ağzına alay malzemesi olmuş adam... bak sayın bayan geri zekalı, "bir kadın olarak ben yaşeyebiliyeremm bikere taammıaaa, herkeşler hakettiği gibi yaşar" yazmadan önce bir saniye durup düşünebilirsin mesela... ben 32 yaşında bir adamım, işi gücü olan, aylık sabit geliri olan biriyim... bugüne dek sağdan soldan bir kere yardım almayı geçtim, yardım eden konumunda oldum hayatım boyunca... şimdi özel hayatımı anlatacak değilim ama, öyle bir kısa dönem yaşadım ki bundan 2 sene önce sokaktan izmarit içmek zorunda kaldım... ha, bugün gel sana paket paket parliament ikram edeyim, arabamla masa başına götürüp yemek ısmarlayayım da o dönemi anlatayım... belki her insanın kısa bir dönem de olsa hayatının alt üst olabileceğini öğrenirsin... insan her zaman, her an kötü bir dönem yaşamaya müsait bir canlıdır... bu kendi hatası yüzünden de olabilir, hayatında yer alan birilerinin hatasıyla da olabilir... ya da kendi hatasıyla da olabilir ama, etrafındakilerin azıcık bir desteğiyle düzelebilecek bir durum varken sevdikleri tarafından yüz üstü bırakılmış filan da olabilir... mal... sen bu duruma nasıl düştüğünü bilmediğin bir adam üzerinden ego tatmini yarışına gireceğine lüks arabasıyla gelip adamın eşyalarını yağmalayanlara iki cümle kurarsan belki insan olabilirsin... iş sahibi olmuşsun, yaşam kurmuşsun ama insanlığa dair en ufak bir gelişim göstermemişsin... villaların olsa, holdinglerin olsa, hizmetçilerin olsa neye fayda? dönüp yüzüne bakmam senin, soframa oturtmam...

  şuradan #62976527 anladığım kadarıyla bir de avukatmışsın... allah adaleti senin gibilerden korusun... ne avukatlar tanıdım ki seni görse avukatlığından utanır... cübbesini çıkarır atar... benim sadece bir "insan" olarak üzerimdeki insan derisini soyup atasım geldiyse... hukukun dahi utancı olmalısın... 6 aylık kirasını ödeyememiş bir adama yapılması gereken hukuki şey yapılmış, adam kış günü kapı önüne konmuş... burada adli yol izlenmiş... gel gör ki adam hastanedeyken sokaktaki eşyaları yağmalanmış... işte, bu büyük ve utanç verici bir suç... bir adalet temsilcisi olarak sen bu utanç verici suçu işleyenlerin peşine düşmeyi denesene... keşke öğrenciyken kafam kadar ders kitaplarını okuduğun zamanın onda birinde de dostoyevski filan okusaymışsın... okumamışsın belli... ders kitapları da boşa gitmiş... ne insani yönünü ne hukukçu yönünü bir adım ileri taşıyabilmişsin... yazık...
 • demet akalın vecizeleriyle kınayan, "aman banane ya" cılara bir çift sözüm var. her şey insan için. ne olacağını bilemiyorsun. kınama sakın! sen bu duruma düşmeyeceğinin garantisini veremezsin. demet akalın bile senden daha insan be! allahın davarı. kardeşimizin, allah yardımcısı olsun.