• ne yazık ki ülkenin büyük çoğunluğunun yaşadığı durum, dert.
    öğretmenim hayat mutlu bir azınlık dışında hepimiz için çok güç artık. herşeyden kısarak yaşam mücadelesi veriyoruz.siz ve yaşıtlarınız bize göre daha şanssız farkındayım. düzen değişsin, emeğinizin karşılığını alın diliyorum. sadece dilemiyorum çevremde yasal çerçevede verilen her mücadeleye destek olmaya çalışıyorum.çevre katliamları, işsizlik, gelir adaletsizliği, çocuk kadın ve hayvan istismarı,... saymakla bitmeyen sorunun içinde yalnız değilsiniz. buradan hep beraber çıkmak zorundayız. kısa vadeli çözümlerle (ev arkadaşı, aile evi gibi) direnin. göreceksiniz kara gün kararıp kalmaz.
  • yazmam lazım.yoksa başka bir şey yapacağım.

üniversiteden mezun olmak üzereyken "alanımız iyi, atanamasak bile işsiz kalmayız" diye konuşuyorduk arkadaşlarla. bu yıla kadar öyle de oldu gerçekten. bu yıl yine iş buldum ama verdikleri parayla sadece kiramı ve faturalarımı ödeyebiliyordum. her geçen gün bunu yapmakta da zorlanmaya başladım. son kiramı ödemek için kredi çektim. bu ay nasıl ödeyeceğim konusunda fikrim yok. hadi ödedim diyelim, iki ay sonra bu evden çıkmam gerek. kiralar malum.

allah aşkına söyleyin. napayım ben? ben ve benim gibiler?

tek bir yol görüyorum ama cesaretim yok.
hesabın var mı? giriş yap