şükela:  tümü | bugün soru sor
  • kayserilidir.
  • avm sahibi hükümet yalakasıdır.
  • yeni borçlar kanunun 344/ıv maddesine göre, 5 yıl boyunca kiraya zam yapamaz.
  • kirayı en fazla 2-3 ay düzenli alıp sonrasında ne yazık ki alamayacak olan mülk sahibidir. eğer mafya ayağı yoksa dükkanını-evini mahkeme falan derken en erken 7-8 aya boşaltabilir, tabi her yeri kırık dökük bir halde.

3 kuruş yüksek kira alıcam derken o kirayı ödemesi mümkün olmayan gel-geçciler tarafından tokatlanır.
  • bitcoin olarak isteyen gevşeğin teknolojiye ayıkamamış amcası ya da dayısıdır. babası da olabilir.

(bkz: babadan oğula nesil bunlar)
  • ne var bunda devlet bile yandaşa köprü yaptırıp, geçiş ücretini dolara endeksliyor. yani vatandaşını dolar üzerinden öpüyor.
  • iki adette depozito isteyen ev sahibidir. zira ankastre yeni yapılmıştır malum çalarsın falan fırını.
  • onun ben sülalesini sikeyim.

tanım: aç gözlü mülk sahibidir
  • yahu nesi varmış döviz olarak istemenin? keşke benimki de dövizi kabul etseydi de her ay ne ödeyeceğimi tam olarak bilseydim.

sonuçta bir insan kendi mülkünü kiraya verecekse karşılığında ister türk lirası, ister amerikan doları, isterse pirinç talep eder. sen bu teklifleri kendine uygun bulmazsan kabul etmez, başka mülk ararsın. bu taleplerini en başta belirttiyse ne gibi bir "şerefsizlik" yapmış oluyor?

şerefsizlik dediğiniz şey öyle olmaz. mesela kontratta açıkça belirtilen sorumluluklarından kaçan, daha sözleşme bitmeden değişiklik yapmaya çalışan bir sürü ev sahibim oldu. mevcutta oturduğum evdeki adam da böyle biri. ancak kirayı döviz olarak talep etmekte yanlış hiçbir şey yok.

bu ülkedeki birçok insan hala özel mülkiyet, sözleşme gibi kavramların ne olduğunu tam bilmiyor.
  • bu ne ki amk?

benim ilk ev sahibim eski kiracısından kalan duydaki ampülü söküp gitmişti.

tanım: beterin beteri var'daki ilk beter.