şükela:  tümü | bugün
 • muzdarip olduğum kiracıdır.
  tayin sebebiyle başka şehire taşındım evi kiraya verdim.beyimiz hem kiraları ödemiyor hem de telefonlarıma cevap vermiyor.
  ben kendi kiramın gününü sektirmiyorum ev sahibine ayıp olmasın diye ancak benim kiracım tam bir şey..
  nasıl bir yol izlenebilir evden çıkartmak için veya en azından onun beni aramak zorunda kalması için.yardımlarınıza ihtiyacım var sözlük.
  edit: su ve doğalgaz kartlı ama elektrk hala benim üzerimde . kapattırmak benim de aklıma geliyor.ancak hukuken suç değil mi mahrum bırakmak vs.(kontratın bitmesine iki ay var bu arada.)

  edit2: arkadaşın birisi öyle şeyler yazmış ki ben ne kötü biriymişim allah belamı vermesin diyecektim.(az daha benim kiracı ekşide yazarmış lan diyecektim). kirayı ödememek ayıptır ve suçtur ve kul hakkıdır.4-5 aydır ödemiyor kirasını ki ben yine anlayış gösterdim tüm o polyanaca düşünceler yüzünden( durumu kötüdür işler bozuktur vs).işler beklemediğin şekilde gittiyse açar konuşursun veya bütçenin yettiği bir kiraya çıkarsın. en kıl olduğum husus telefonları açmaması.
  diğer bir arkadaşa ise olayı tam olarak yorumladığı için teşekkürler. telefonu açıp halini durumunu belirtip konuşabilir.
  birisi ev sahiplerine küfür etmiş neyse ki benim geçim kaynağım evin kirası değil (ben de kiracıyım zaten hatta daha pahalıya oturuyorum)

  #90390490 çözüm ve adliye süreci.
  edit:ekleme
 • elektrik, su vb. abonelikler halen ev sahibinin üstüne ise abonelikler kapatılabilir. ee susuz, elektriksiz kaç gün dayanabilir ki her gün kokonat yiyerek?

  edit: yatırım tavsiyesi değildir.
 • noterden ihtarname çektir. bir kira dönemi içerisinde iki ihtar çektikten sonra tahliye ettirebilirsin.
 • cebri icra hakeden kiracıdır.

  icra müdürlüğünden tahliye ihtaratlı örnek no:13 ödeme emri yollayarak hem birikmiş kira borcunun ödenmemesi durumunda şahsın haczi kabil malvarlığı haczedilip hem de takibin kesinleşmesinden sonra icra hukuk mahkemesi'nden bu işleme binaen tahliye kararı kolaylıkla alınarak şahıs tahliye edilebilir.

  bulunduğunuz yer nöbetçi icra müdürlüğünden dahi yetkili (taşımmaz mahali) icra müdürlüğü'ne gönderilmek üzere harç, masraf yatırıp işlemlere başlanabilir.
 • yıllarca kira ödediğimden dolayı yarın ev sahiplerinde olumsuz duygular oluşmaması için her zamanki gibi iyi niyetle yaklaşmak istediğim kiracı.

  --- spoiler ---

  adam belki de ölmüştür de öldüğünü haber verememiştir.
  --- spoiler ---
 • evin demirbaşlarındaki sorunları gidermekten kaçındığı için telefona çıkmayan ev sahibinden beterdir.

  konumu ne olursa olsun karşılıklı saygı, ve güven vermeyen insanlardan uzak durmak lazım ama kaçamıyoruz işte.

  ek: sabır diliyorum.
 • anlaşıp tahliye etmesini iste.

  yoksa acayip sorun yaşarsın.
 • apartman ahalisiyle görüş anlaş hepsi imza toplasın şerefsizin atılması için.elini güçlendirir.
 • sorun falan yaşamazsın. yukarıda arkadaş hukuki süreci yazmış. o işlemleri yap paşa paşa ödeyecek. ayrıca üstüne olan aboneliği kapatabilirsin zaten. eğer sözleşme varsa bir sıkıntı doğmaz
 • bu konudan bağımsız olarak ev sahiplerinin amına koyayım.
  fazladan evi olup ve tek geçim kaynağı bu kiraladığı ev olmayan orosbu çocuklarından uzak durun. tecrübeyle sabittir.