şükela:  tümü | bugün
  • bunu kurutup kaynattıktan sonra içtiğiniz vakit vucutdaki bütün toksinleri atmanıza yardımcı oluyor. dolayısı ile zayıflama girişiminde yardımcı bir unsur.
    aktarlarda falan özeliikle kışın fahiş fiyata satıyorlar 100 gr.'ını, o yüzden yazdan biriktirip kazık yememek lazım.
    yani üzümün çekirdeği, kirazın sapı deyip geçmemek lazım.
  • böbrek taşına iyi geldiği rivayet edilir.
  • çok kuvvetli bi idrar sökücüdür efendim, maydonozu bile geçer bu manada, zayıflatma efsanelerinde olayı budur.
  • küpe niyetine kirazları kulağa asıp espiri yapılmasında da kullanılır.
  • vakti zamanında bu sapları özenle biriktirip, güzelce kaynatıp koca bir kavanoza suyunu doldurup.ertesi sabah hah şimdi bi bardakla güne başlayayım dememle ağzımdaki suyu püskürtmem bir olmuştu.**
  • kiraz mevsiminde parayla almam kendim kuruturum inadına ev halkıyla burun buruna getiren ödem attırıcı ürün. ödem gibi bir sorunun yokken ödem atma sevdasına düsmenin laneti de olabilir kiraz sapı kurutma çalışmalarını baltalayan ancak bu konuda ev ahalisinin gayretleri kadar hiç bir şey yıldırıcı olamaz. yediğin kirazlardan geriye kalan çekirdekli, saplı, sulu tabaktan sapları ayıklarsın. temiz bir kağıda serer ve özenle bir tepsiye koyarsın. bu esnada çok kiraz sapı elde etmek uğruna dört kişilik kiraz tüketildiğini belirtmekte fayda var. ancak ev ahalisi o özenle hazırlanmış tepsideki emeğe hiç imtina etmez ve sen ortalarda yokken eserini çöpe gönderir. hesap sorduğunda "çöp değil miydi o" , "işin ona mı kaldı" , "aktardan al ne uğraşıyorsun" gibi sinir bozucu cevaplar alırsın. artık çilek kasasında maydanoz yetiştiren komşu teyzenin saplantıyla kontrol ettiği maydanozları gibi senin de fetişleştirdiğin bir ürünün olur. çalışmaların esnasında kiraz yerken sapını kirazı ağza alıp sapı sertçe çekmek suretiyle ayıran insanlar gelir aklına ki o zaman insanlığa dair çok önemli bir sırrı açıklığa kavuşturmuş gibi hissedersin ya aktar mayıs-haziran döneminde tüm ailesinin yediği kirazları ki yerken sapları nasıl bol tükürüklü ayırdıklarını yukarda açıklamıştım satıyorsa dersin. sapların kirazlar kimsenin midesine inmeden önce ayıklandığına dair gereksiz iyimserliğine kızarsın. özetle kendi şartlarınızla kurutmanın hakkınızda en hayırlısı olacağı üründür. mikrop olacağından değil midenin kalkmaması açısından.
  • misir püskülü ile beraber kaynatilmazsa pek bir işe yaramayan sap.
  • kışın oluşan sistisimsi, idrar sonrası sızı ve iltihap gibi durumlarda işe yaramaktadır. yukarılarda da belirtildiği üzere yazın kendi imkanlarınızla bir kış boyu tüketecek kadar kiraz sapı toplayabilirsiniz. bunun için en sağlıklı olanı, kirazları yıkadıktan sonra, yemeden önce saplarını ayırmaktır. öyle ki sonra sapla samanı ayırmak zor olmasın. fakat zayıflamak ve böbrek taşı atmak için sürekli içilmemelidir. çünkü toksinleri atarken, kendi toksinini biriktirirse bu zehirlenmeye kadar gidebilir. bitki çayları da esasında kendince doğal zehirler içerir, fazla tüketilmemesi önerilir.
  • seda sayan programında söylüyordu, kiraz sapı "beni ye, benim kadar ince ol" diyormuş diye.
    üstüne, "o sap nasıl konuşuyormuş ayoll" dedi.
    bir de, "sakın denemeyin böyle şeyleri, sak-kın" dedi. sosyal içerikli mesaj olarak yani.
    böyle karışık bir duruma sahiptir bu sap*