şükela:  tümü | bugün
 • cumhuriyet dusmanlarindan, dinli bir gereksiz.
 • mayışlılardan.
 • evet maaşlıdır, maaşını da ben ödüyorum.

  defolun gidin ötede havlayın şimdi. ulan bu siteye birisi geliyor, bir şey deyince hemen auwwwwwwwww diye koşturuyorsunuz. milleti size linç ettirmeyeceğim. gel sana da maaş bağlayalım, çeneni tut yeter ki gereksiz herif.

  kafası çalışan müslüman bir arkadaşımız. kuyruğunuza basmaya geldi.
 • aktroll, muhtemelen fetöcü
  engelle geç
 • veled-i zinaları rahatsız etmiş yazar.

  hakkımda başlık açılmış ve türlü türlü ithamlarda bulunulmuş. hepsine tek tek cevap vereceğim şimdi. birincisi, cumhuriyet düşmanı değilim, çünkü islâmiyete göre ne cumhuriyet ne de monarşi idareleri şart değildir, yani ülkeyi cumhuriyet ile yönetin diye bir hüküm yoktur. mühim olan âdil bir idaredir. benim şahsî fikrim ise monarşinin daha faydalı olduğudur.

  ikincisi, pek cevap vermeye lüzum yok, sağolsun fenahuyluspazo gereken cevabı vermiş. ama yine de kısaca şunu diyeceğim; bu platformdaki asıl troller millete "aktroll" vesaire diyenlerdir.

  üçüncüsü, atatürk düşmanı değilim. ama şu bir gerçektir ki kendisini sevmiyorum, sevme mecburiyetinde de değilim. resmî tarihle beyni yıkanmış kişilere tarihi olduğu gibi takdim ediyorum, bu yüzden bu tarz ithamlara alışkınım.

  dördüncüsü, "fetöcü" diye asılsız bir suçlama, daha doğrusu hakarette bulunulmuş. hiç alâkam olmamıştır, hattâ hep karşı çıkmışımdır. ak partili olduğum da tam olarak söylenemez, erdoğan'ı desteklediğim için dolaylı yoldan, dışarıdan ak partili gibi gözükebilirim. ileride bu mevzu hakkında bir entry girip fikirlerimi daha anlaşılır kılmayı planlıyorum.

  beşincisi, sonunda biri "engelle" bakınız'ını vermiş, ben de üzülüyordum "neden kimse başlıklarını engelle yazmıyor" diye.

  hülasa, ileride daha nice veled-i zinayı kudurtacak yazardır. böyle biline.

  not: hakkımda güzel fikirlerini paylaşan yazarlara** teşekkür ederim.
 • ışid kafalı, potansiyel katil, terörist.

  silerse diye şurada dursunmürtedin katlini göğsümü gere gere savunurum

  "ebubekir sifil'in bir tartışmada sarfettiği cümle. yüzde yüz doğrudur ve ben de aynı kanaatteyim. hoş, ne benim, ne de başkasının fikri bunu değiştirir. mürtedin katli islâm'da olan bir şeydir. sırf birtakım insanlara şirin gözükmek için bunu değiştirecek değiliz elbet. tabiî mealciler bunu reddediyor, sırf islâm'ı şirin göstermek ve aklı sıra 21. asra uydurabilmek için. din böyle bir şey değildir, sen dini eğip büküp istediğin kıvama getiremezsin. bilakis, din seni değiştirir ve sen ona göre hareket edersin. her neyse, mürtedin katli mes'elesine gelecek olursak. evet böyle bir hüküm vardır. dinden dönen, yani irtidad edene mürted denir ve bu kişinin katli vacib olur. tabiî ki o an katledilmez, evvela bir mühlet verilir ki o şahıs hatasını anlayıp tekrar islâm'a döner. ha ikna olmayıp tekrar islâm'a dönmez de küfründe ısrarcı olursa, o zaman katledilir. olay hülasaten budur. mürted mülk (devlet) için tehdid unsurudur, zira islâmdan dönen bir kişi devlete karşı isyan etmiştir. dininden dönen, mukaddesatından vazgeçen bir insan, devlet aleyhine neler yapmaz ki? bu sebeple mürted katledilir. zaten bu husus hakkında hadis-i şerifler de vardır."
  08.02.2018 20:25 kircheherly

  neyse ki klasik siyasal islamcı ikiyüzlülüğü sergileyemeyecek kadar gözü dönmüş bir yobaz da ne mal olduğunu hemen anlayabiliyorsunuz.
 • (bkz: #74087561)

  işid veya el nusra sempatizanı olma ihtimali yüksek olan kişi.
 • mefkuresi sukut-ı hayallerden ibaret zırcahillerin hakkımda mesnetsiz bir biçimde atıp tuttuğu başlık. ama her zamanki gibi hepsine cevap verip susturacağım.

  1- arap değilim. ehlü's sünnet ve'l cemaatin hanefi mezhebine mensup anadolulu bir türküm. bununla da gurur duyuyorum, ama benim için etnik kökenin bir ehemmiyeti yok. arap da olsaydım, kürd de olsaydım, laz da olsaydım, arnavud da olsaydım, boşnak da olsaydım, çerkes de olsaydım etnik kökenimle gurur duyardım. lâkin benim için mühim olan ne kavimdir, ne de milliyetimdir, aslolan islâm'dır.

  2- referans aldığım eşhas da, beni müdafaa eden kişiler de kıymetli insanlardır. onlar hakkında laf söyleyemezsiniz, söyletmem. bu arada, sultan hamid-i sanî asker arkadaşınızmış gibi hitap etmeyeceksiniz, haddinizi bileceksiniz. seve seve sultan abdülhamid-i sanî han hazretleri diyeceksiniz. gerçi siz ittihadçı mahsulü kemalistler demeseniz de olur, hattâ sultanımızın ismi sizin kirli ağızlarınızdan çıkmasını bile istemiyoruz.

  3 (ve 4)- ışid ve el nusra gibi amerikan üretimi, suudî destekli selefî/vehhabî terör örgütleri beni görse derhal tekfir eder, zira o teröristlere göre ehlü's sünnet itikadına mensup insanlar müslüman değil, o puştlara göre kendilerinden başka kimse müslüman değil. tabiî teröristlerin ne dedikleri benim umrumda değil. ama bunu bile bilmiyorsunuz. siz hem cahilsiniz, hem de bundan utanmayıp ahkam kesmeye kalkışıyorsunuz. ama her defasında cevabınızı alıp oturuyorsunuz. siz ateistler umumiyetle aptalsınız, hayvanlar sizden daha zeki zira onlar allahu teâlâ (c.c)'nın bahşettiği insiyak ile hareket ediyorlar, yani kendilerine verilen vazifeyi yerine getiriyorlar. ama siz ne yapıyorsunuz? size bahşedilen aklı kullanmak yerine hayvanlara özenip "ahlâkınız" da dahil olmak üzere bütün hayatınızı bir hayvanmışcasına geçiriyorsunuz, insan gibi yaşamayı reddediyorsunuz. her neyse. mürtedin katli islâm'da olan bir şeydir. siz ödlek ateistler bundan korkuyorsunuz. ama sizi rahatlatacak bir müjdem var, şeriat ile idare edilmeyen bir ülkede bu suçun cezası tatbik edilmez! ve o alıntılanan entry'm ben uçurulmadığım müddetçe orada kalacak, onu asla silmeyeceğim. reel hayatta sözünüz geçmiyor, sizi kaale alan yok ve bundan mütevellit bu mecrada kendinize bir "safe haven" üretip, sadece sizin gibi "düşünen" gerizekâlılar toplanıp gizli nick'lerin arkasına sığınmak suretiyle allah, din, kur'ân, peygamber ve müslümanlar hakkında küfürler savuruyorsunuz, hakaretler ediyorsunuz. ama bu sefer size kötü bir müjdem var. reel hayatta olduğu gibi sanalda da sizi rahatsız edeceğiz. burada dahi size rahat yok.

  not: hakkımda kıymetli fikirlerini paylaşan kanadaninkarsi'ya teşekkür ederim.
 • veled-i zina olan bir mahluka veled-i zina diyerek durum tespitinde bulunmuş yazardır. yani göte göt demiştir.

  edit: dün buraya kertenkele44 rumuzlu bir aptal musallat olmuştu. bu entry ona ithafen yazıldı. uçurulunca anlamsız bir entry kaldığı için sadece tanımı bıraktım.
 • fenahuyluspazo denilen akedemik donanımı sadece yüzeysel olarak gelişmiş islamcı teröristin yan hesabı. yok başka biriyse eğer değişen bir şey yok aynı kafa çünkü.

  inançlarını, ilhamlarını, mezheplerini, meşreblerini tek seferde aynı nefeste sikilacci.