şükela:  tümü | bugün
 • cumhuriyet dusmanlarindan, dinli bir gereksiz.
 • mayışlılardan.
 • ataturk dusmani bir yobaz.
 • evet maaşlıdır, maaşını da ben ödüyorum.

  defolun gidin ötede havlayın şimdi. ulan bu siteye birisi geliyor, bir şey deyince hemen auwwwwwwwww diye koşturuyorsunuz. milleti size linç ettirmeyeceğim. gel sana da maaş bağlayalım, çeneni tut yeter ki gereksiz herif.

  kafası çalışan müslüman bir arkadaşımız. kuyruğunuza basmaya geldi.
 • aktroll, muhtemelen fetöcü
  engelle geç
 • atatürk düşmanı ak çomar. engelleyip geçiniz
 • veled-i zinaları rahatsız etmiş yazar.

  hakkımda başlık açılmış ve türlü türlü ithamlarda bulunulmuş. hepsine tek tek cevap vereceğim şimdi. birincisi, cumhuriyet düşmanı değilim, çünkü islâmiyete göre ne cumhuriyet ne de monarşi idareleri şart değildir, yani ülkeyi cumhuriyet ile yönetin diye bir hüküm yoktur. mühim olan âdil bir idaredir. benim şahsî fikrim ise monarşinin daha faydalı olduğudur.

  ikincisi, pek cevap vermeye lüzum yok, sağolsun fenahuyluspazo gereken cevabı vermiş. ama yine de kısaca şunu diyeceğim; bu platformdaki asıl troller millete "aktroll" vesaire diyenlerdir.

  üçüncüsü, atatürk düşmanı değilim. ama şu bir gerçektir ki kendisini sevmiyorum, sevme mecburiyetinde de değilim. resmî tarihle beyni yıkanmış kişilere tarihi olduğu gibi takdim ediyorum, bu yüzden bu tarz ithamlara alışkınım.

  dördüncüsü, "fetöcü" diye asılsız bir suçlama, daha doğrusu hakarette bulunulmuş. hiç alâkam olmamıştır, hattâ hep karşı çıkmışımdır. ak partili olduğum da tam olarak söylenemez, erdoğan'ı desteklediğim için dolaylı yoldan, dışarıdan ak partili gibi gözükebilirim. ileride bu mevzu hakkında bir entry girip fikirlerimi daha anlaşılır kılmayı planlıyorum.

  beşincisi, sonunda biri "engelle" bakınız'ını vermiş, ben de üzülüyordum "neden kimse başlıklarını engelle yazmıyor" diye.

  hülasa, ileride daha nice veled-i zinayı kudurtacak yazardır. böyle biline.

  not: hakkımda güzel fikirlerini paylaşan yazarlara** teşekkür ederim.
 • arap
 • referans aldığı tipler de kendisini savunan tipler de aynı kafadan kişiler. yok olup gitmiş devletin ölüp gitmiş adamına bağlı gerici zihniyetten pek fazla şey beklememek lazım sanırım.

  ha bu arada, adı abdülhamit olan kişilere abdülhamit diye seslenilir. hazmedemiyorsa da gitsin bi bardak su içsin.

  edit: engellemek yerine entrylerine bakıp temsil ettiği kesimin cahillik seviyesini görmek de bir seçenektir tabi. yazdığı, kaynak aldığı şeyler oldukça komik ve desteksiz. ha ben böyle şeylere dayanamadığım için direkt engelliyorum. dışarda görsem insan yerine koymam çünkü. ahlaki olarak aynı değerlere sahip değiliz. onun kafa yapısı muhtemelen kendisini savunan singidunum ile aynı ama singidunum’un başlığına da yazdıklarım, geçmişte olanlar belli. iftiracı ahlaksızları sevmem, ahlaksızların arkadaşlarını da sevmem.
 • klavyesi okdukca kuvvetli, uslubu saglam, cizgisi net, egilip bukulmeyi su uc gunluk hayatta abes karsilayan bir yazar.

  lakin, gunluk hayatta 300 kelime anca konusup yazabilen ve zannedersem ozel mesajlarina saglam cevap alan pembe popolu, yalandan humanist, eksici comarlar (solcu bile degil) gelip baslik altina kusmuklarinu sacmislar.

  kudurun. bu yazar, yazmak icin buraya geldi. sindiremeyen defolsun gitsin, ilkokul tarih kitaplarindan tarih ogrenmeye devam etsin.