şükela:  tümü | bugün
  • şu dizide görmediğim ajitasyonu gördüm.
    çarpık ilişkiler
    çocuk doğurup sokağa atmalar
    adam ölürme/kaçırmalar
    ergenler arasında zenginle fakirliğin keskin çizgisindeki hor görmeler, alaycılıklar, etiketçilikler, küçük görmeler.

ben dershanedeki öğretmenimden şunları duydum ya;
    iphone'u olanlar olmayanlarla kesinlikle konuşmuyor. hatta bir lisede bir whatsapp geubu kurulmuş grupta 7-8 kişi varmış ve lisenin en prestijli grubuymuş önüne geleni almıyorlarmış girmek için şart varmış. şartı da: intihar edip hayatta kalıp bunu belgelemek. ve bu gruba katılmak için bir kutu ilaç alıp midesini yıkatan varmış.
    bizim zamanımızda sigaraya başlamak bunun yanında daha hafif kalıyor.

diziye dönelim;
    pedofili
    hırsızlık
    itibarsızlaşan hukuk
    aklıma gelenler bunlar

biliyorum bunların çoğu birçok dizide var ve biliyorum bunlar türkiye'nin gerçeği fakat bu dizinin daha da körüklediğini düşünüyorum.
  • sonuna kadar katıldığım, başlığı açan arkadaşa destek olduğum uygulama. bu iğrenç dizinin fragmanı bile mide bulandırıcı düzeyde ajitasyon barındırıyor. hep ağlamalı,vurmalı-kırmalı,bilek kesmeli yakmalı bir dizi. e kadın birey üzerinden dönmesi de cabası. bu kadar hassas konuların bokunun çıkarılması, tv üzerinden gösterimi genç bireylere etki edebilir ve zarar verebilir. insana hiçbir şey katmayan gereksiz çöp bir yapımın ekrandan kaldırılması gerekir.