şükela:  tümü | bugün
 • müzikleri ile iç sızlatan bir ömer kavur filmi..
  (bkz: kadir inanir)
  (bkz: humeyra)
  (bkz: cahit berkay)..
 • muziginin yanisira dialoglari ve finalide ic sizlatan bir turk filmi.
 • ozellikle finali cok etkileyici bir bicimde kalbimizde yer etmis olan bir filmdir. gercekten de bir ask hikayesi ancak bu kadar kirik olabilir diye dusundurtur insani.
 • briseis ve achilles in hikayesi...
 • film süperdir, müzikleriyle beni benden almıştır, romantizmin seviyesizliğe kapılmadan da romanda filmde vb de iletilebileceğini gösterir ancak nolursa olsun filmle ilgili aklımda ilk belirecek şey; hümeyra ya kadir inanır ın kayalıklarda bir tokat sallayışı vardır ki...budur... ani bir tokatla hümü iki metre uzağa yere kapaklanır..
 • türk sinemasinin en güzel üc bes ask filminden biridir. cocukken ilk seyrettigimde bogazimda olusan yumrugun sebebini anlayamamistim. simdi ne zaman bir kanalda rastlasam yine ayni yumruk bogazimda, hicbir sey degismemis.
  hümeyra hanimin tanricalastigi bir eser ve bugün yönetmeni hayata gözlerini yummus. ne diyelim, en azindan arkasinda böyle bir saheser birakmis, topragi bol olsun...
 • 1981 yapımı ömer kavur filmi. kadir inanır'ın kadir inanır'ı değil fuat adlı karakteri oynadığı, neriman köksal'ın varlığının hiçbir seksüel anlam ihtiva etmediği, hümeyra'nın güzelim kocaman gözleriyle hepimizi kendine aşık ettiği film. ancak, en can yakıcı kişisi, denize önce resimlerini sonra kendini bırakan, göründüğü kısa sürede karakter oyunculuğu dersi veren kamran usluer. olmayacak işlerin, olmayan düşlerin peşinden koşarken kısılıp kalınan küçük çevrenin, en az bir hayatı ne kadar rayından çıkardığı üstüne, boğulma üstüne, daralma üstüne, aşk üstüne 95 dakikalık bir kısa öykü.
 • filmin adı o kadar güzel anlatmıştır ki aşkı... kırıktır en başından beri, belki de bu sebeple çok kuvvetlidir. en can alıcı yeri yıllar sonra mola yerinde karşılaşmalarıdır. yaşlanmışlardır, kadının hayatında pek fazla bir değişiklik olmadığını düşünür insan, hala aynı adama aşıktır, öğretmenliğe devam etmektedir. adam, evlenmiştir, çocuğu olmuştur, ama gözleri yalan söyleyememiştir. o da değişmemiştir, değişememiştir. evet yıllar sonra beş dakika görüşürler, belki bir daha asla karşılaşamayacaklarını düşünerek, içleri sızlayarak, hiçbir şey yapamamanın verdiği acıyla kavrularak. cahit berkay'ın bestesiyle etkisini katlamış bir filmdir, hüzün doludur, aşkın aynı anda kaç bin duygu yaşatabildiğinin filmidir.
 • gelmiş geçmiş en güzel müzikli türk filmlerindendir..
  beste kırıktır..
  kadir inanır aşıktır..
  film hikayedir..