şükela:  tümü | bugün
 • ulkucu ogrencilerin derslerde gulen ve okulda uzun sacli dolasan ogrencileri tokatladigi rivayet edilen okul. bi de nihat genc bir ara rektoru okulumuzda hic uzun sacli ogrenci yok diye ovunuyor diye yazmisti. (bkz: yuksek ogretim kurulu)(bkz: bok)
 • kızlar yurdunun önündeki kaldırıma ayakkabı bağlamak için oturulduğunda, veya televizyon izlerken bacak bacak üstüne atıldığında derhal reis ve yavru kurtlarından uyarı alınan mekan. olmayasıca üniversitemsi.
 • bir rivayete göre vakti zamanında okul bünyesinde açılmış olan tango kursu için "kızlar ve erkekler birbiriyle çok yakınlaşıyor" diyerek hemcinslerle dansı önermiş devrik rektöre sahip okul.
 • arkadasimdan bildiklerim duyduklarim kadariyla, okuyan buyuk cogunlugun bir an once kurtulmak istedigi okuldur. hele ki buyuk sehirlerden birinden geldiyseniz kirikkaleyi gormek duymak istemezsiniz bir daha. ankaraya yakin oldugu icin medeni bir yer zannedersiniz oralari ama aslinda geri kafali insanlarin (en azindan cogunluk) barindigi bir sehirde bulunmasi zaten okulu itici kilar. ikinci ogretim okuyan iibf ogrencileri, okul cikislarinda uzuuun uzun dolmus kuyruklari beklemek durumunda kalirlar, zaten okul da dag basindadir. sehir ve okul, guvenlik anlaminda da bes para etmez. bununla birlikte bir kizin bu universitenin bulundugu guzide! sehirde tek basina yururken laf yememesi neredeyse imkansizdir. erkekseniz eger ve kupeniz falan varsa da, yerel halktan sacma sapan seyler duyabilirsiniz. bununla birlikte k.kale uni den cuma aksami ankaraya evine donmek isteyip de otobus yerine servis leri kullanirsaniz rallide gibi hissetmeniz ve olume davetiye cikarmaniz olasidir. (servislerde cikan olasi kavgalari falan hic saymiyorum bile)
  ankaraya yakin diye dusunerek k.kale univ.sini oss formuna yazmayi dusunen arkadaslara buyuk puntolarla uyarimdir: "dusunmeyin bile"

  edit : uzgunum, ama gerceklerdi bunlar, gozlerimle sahit oldum onlarca defa bu olaylara yahu. siz bu yazdiklarimi duzeltin, söz ben de bu yazdigimin ciktisini alir yerim.
 • bozlak bir eğitimi yuvasi izlenimi veren okul. önceki seneler basinda bu üniversitenin bölge halkini medenileştirdiği yönünde bir takım haber ve yazı dizileri yayınlanmıştı. ancak yazılanlara bakılırsa değil bölge halkı, okul yönetimi ve bir grup öğrencisi medeniyet seviyesine yaklaşamamış dahi.

  sabancı üniversitesi'nde kadın ve erkek yurtları ortakken nasıl oluyor aynı ülkedeki başka bir üniversitenin kız yurdunun önünde durulamıyor? bu ne kazmalıktır? bu ne bozlaklıktır? bu ne köhneliktir?
 • dağın başında olması karşın fizik bölümü bünyesindeki elektron mikroskobu laboratuarında 300kv luk türkiyenin en iyi temini, bir tane de 100kv luk temi, bir adet güzelinden desktop semi, birbirinden atik birçok türden fareyi ve onları haklamak için değişik yöntemler* bulan yaratıcı ve yardımsever akademisyenleri barındıran eğitim yuvası...
 • fizik bölümünün iyi bir durumda(bkz: #8401753) olmasının sebebi şüphesiz ki bölüm başkanı ihsan uluer'den kaynaklanmaktadır fakat ironik bir durumdur ki kendisi mühendislik ankarada okunur demişti.
 • şehir merkezine 7-8 km mesafede yahşihan ilçesinde yerleşkesi bulunan üniversite
 • ayı nufusu gayet fazla olan üniversite.dağ başında olmasından değil ankara ve kırıkkale meslek liselerinden yoğun ayı göçüyle bu sayı artmakta ve kendini korumaktadır.mühendislik olarak tabir edilen civara fen edebiyat dişilerinin gönderilmesiyle abazalık oranının düştüğü söylenmektedir.meslek yüksekokulu üniversite içinde üniversite de kırıkkaleye yakın olduğu ve sınavsız geçiş devam ettiği sürece bölge ayı bakımından yoğun olmaya devam edecek öss ile bu üniversiyeti kazanan öğrencilerinin bozulan psikolojileri nedeniylede gelecekte psikologlar iyi para kazanacaktır.ayrıca yurtlarda kalıyım az para harcayım mantığında olup kek gibi ev tutmayan ve sonunda ayıların gazabına uğracak aydın görüşlü arkadaşlara akıllı olun diyorum.son olarak üniversite aşkıyla yanan gençlerimize kesinlikle tavsiye etmiyorum gidersen görürsün ebeninin münasip yerlerini.