• arkadasimdan bildiklerim duyduklarim kadariyla, okuyan buyuk cogunlugun bir an once kurtulmak istedigi okuldur. hele ki buyuk sehirlerden birinden geldiyseniz kirikkaleyi gormek duymak istemezsiniz bir daha. ankaraya yakin oldugu icin medeni bir yer zannedersiniz oralari ama aslinda geri kafali insanlarin (en azindan cogunluk) barindigi bir sehirde bulunmasi zaten okulu itici kilar. ikinci ogretim okuyan iibf ogrencileri, okul cikislarinda uzuuun uzun dolmus kuyruklari beklemek durumunda kalirlar, zaten okul da dag basindadir. sehir ve okul, guvenlik anlaminda da bes para etmez. bununla birlikte bir kizin bu universitenin bulundugu guzide! sehirde tek basina yururken laf yememesi neredeyse imkansizdir. erkekseniz eger ve kupeniz falan varsa da, yerel halktan sacma sapan seyler duyabilirsiniz. bununla birlikte k.kale uni den cuma aksami ankaraya evine donmek isteyip de otobus yerine servis leri kullanirsaniz rallide gibi hissetmeniz ve olume davetiye cikarmaniz olasidir. (servislerde cikan olasi kavgalari falan hic saymiyorum bile)
    ankaraya yakin diye dusunerek k.kale univ.sini oss formuna yazmayi dusunen arkadaslara buyuk puntolarla uyarimdir: "dusunmeyin bile"

edit : uzgunum, ama gerceklerdi bunlar, gozlerimle sahit oldum onlarca defa bu olaylara yahu. siz bu yazdiklarimi duzeltin, söz ben de bu yazdigimin ciktisini alir yerim.
  • ayrıca güvenlik öğrenci kartı sorduğunda migros club card gösterseniz dahi sizi içeri alan güvenlikçilere sahip üniversite.
  • kızlar yurdunun önündeki kaldırıma ayakkabı bağlamak için oturulduğunda, veya televizyon izlerken bacak bacak üstüne atıldığında derhal reis ve yavru kurtlarından uyarı alınan mekan. olmayasıca üniversitemsi.
  • mordor vari bir yer. uzak durun. biz ettik siz etmeyin. okuduğum lise * bile daha iyi eğitim veriyordu ve daha sosyaldi.
  • kampus icerisinde, kupe takmak ve uzun saca sahip olmak gibi kusurlara (özür?!) sahip olan insanlara, bu sekilde gezmenin yasak oldugunu soyleyen ve ne yazikki egitilemeyen insanımsı yaratiklarin bulunabildigi, adı "universite" olan hayal kirikligi.

edit: madurum.
  • her gidişinde insana lanet olsun dedirten, hiç bir aktivitenin olmadığı, ankaradan gelen öğrencilerin de okuldaki iğrenç ortama uyum sağlamakta geç kalmadıkları üniversite; üniversite dışında hiç bir ortamda yer ve başarı kazanamayan insanların "reis" olduğu ve reis olanlarında okuldan ortalamayla mezun olduğu, kokuşmuş eğitim sistemi merkezi.
  • irticadan sürülmüş bir profesörün fakülte koridorunda ayağındaki takunyalarla kolları sıvanmış abdest almaya gittiği bir sürgün üniversitesi..
  • 5 yıllık öğrencilik hayatım sonucunda bazı fikirler edindiğim üniversitedir.

-ilk olarak son zamanlarda abartıldığı gibi reis furyası esmemektedir okulda. hala onların elindedir bazı şeyler ama öyle "bacak bacak üstüne atma", "kız arkadaşınla el ele gezme" gibi şeyler duyulmamaktadır. şahsen ne küpeme laf eden oldu, ne saçıma*, ne de sakalıma.

-hafta sonu yapılan vize sınavları öğrenciler açısından çok sıkıntılı geçer zira kantin adı altındaki rezalet işletme kapalı olur. okulun da şehirden 8km uzakta olduğu düşünüldüğünde öğrenciler aç susuz kalırlar. aç susuz kalma kısmında abartı yoktur.

-öğretim kalitesi iibf itibariyle türkiye'nin en kötü okuludur belki de. 5 yıldır bu okuldayım toplasam 10 hafta okula gitmemişimdir ama bir kere kalmamışımdır devamsızlıktan. kaldı ki akşamları okula gitmemeniz hocaların işine gelir. zira bir çoğu ankara'da oturmaktadır ve öğrenci az olunca dersi erkenden bitirirler ve evlerine yollanırlar. bitirmediklerinde de zaten anlattıklarının çoğu beş para etmez. işletme bölümünün en sağlam hocası kesinlikle ekrem yıldızdır. kendisi profesörlük ünvanını sonuna kadar hakeden bir hocadır. ayrıca ali güzel adında da bir baş belası vardır.

-öğretim kalitesini makine mühendisliği için ele alırsak ortalamanın birazcık üstündedir okulun. makine bölümünün hocalarının bir kaçı profesörlük için kadro beklemektedir ve mke ile ortak çalışmaları mevcuttur bir kaçının. fakat ne yazık ki öğretim konusundaki eh işte seviyesindeki kalite sadece makine ve fizik bölümünde vardır. diğer tüm bölümleri çöpe attır.

-öğrenci profili ise insanı gülmekten kırar geçer. kırıkkale'de mangalda kül bırakmayan bu öğrenci güruhu ankara'ya -yani kendi memleketlerine- geri döndüklerinde kediden farklı olmazlar. bu dediklerim özellikle bayan öğrenciler için geçerlidir. okulda gökten zembille indiğini sanan bu ablalarımız "ankara il sınırı" tabelasını görür görmez patlak bir lastik gibi havasını söndürüverir. hatta kimisi çantasından badisini çıkartıp açıkta kalan yerlerini kapatır.
  • 4 senelik öğrencilik hayatım boyunca yaşadıklarımı yazacak olursam. saça başa karışılmıyor efendim bunlar hurafe denmesi külliyen yalandır gayet karışılmaktadır.1.sınıfta küpe takan ve uzun saçlı çocuklar 4. sınıfa ulaştıklarında takım elbise ve sivri burun ayakkabı ikilisi ile dolaşmaktadırlar.reisler ve yavru kurtları okulda volta atmaktadırlar arada bir toplantıları olur o zaman kendinizi kurtlar vadisinin ötesinde bir durumda hissedersiniz çünkü o dizide 1 tane polat alemdar vardır ancak burada herkes kendini polat zannetmektedir. 4 senelik öğrencilik hayatım boyunca sadece iibf de bulunduğum için diğer fakülteleri gezmedim oralarda hayat nasıl bilemiyorum öğrenci profiline bakılacak olursa profil falan yoktur gayet basittir öğrenciler ya yanlışlıkla tercih etmişlerdir yada ankaraya yakın olduğu için tercih etmişlerdir.yakınlarına bak burası ankaraya yakın gider gelirsin demeyin yol son derece can sıkıcıdır.eğer kendi arabanızla gelip gidiyorsanız türlü zorluklarla karşılaşırsınız bi kere yol cidden çok tehlikelidir(son hali ne oldu bilmiyorum ama malum tayyip her yere duble yol yapıyor:) ).eğer ki servisle(hala varmı yokmu bilmiyorum) gelip giderseniz her an canınız tehdit altındadır eğer otobüs kullanmaya kalkarsanız son zamanlarda otobüsler aştiden kalkmaktadır buda size çok ciddi anlamda bir zaman kaybı anlamına gelmektedir. bunun dışında kampüs falan yoktur bir kaç tane bina onun dışında dımdızlak bir arazi vardır..şehirden bahsedecek olursak şehir kavramını yeniden tanımlamak gerekmektedir.yolda yürürken heleki yanınızda bir kız arkadaşınız varsa laf atılmaması mucize olur. esnaf size nuri alço gözüyle bakmaktadır onlara göre siz onların karılarına kızlarına sarkan rezalet tiplersinizdir.gitmeyin yakınlarınızı da yollamayın.tesadüfi şekilde okulu bırakamayıp mezun olabilirseniz o diplomada bir boka yaramamaktadır çünkü insanların çoğunun böyle bir üniversitenin varlığından haberi yoktur.bu kadar olumsuzluk saydıktan sonra olumlu yönlere gelecek olursak okulda bir adet uçak maketi mevcuttur:))
  • şiddetli patlama sesleriyle tanışacağınız üniversite. terör saldırısı mı oluyor diye şüphe etmeyin. üniversitenin karşısındaki mke'den geliyor o ses.
hesabın var mı? giriş yap