şükela:  tümü | bugün
 • herkese iyi akşamlar.
  kırıkkale tıp öğrencileri olarak twitter’da bize destek olmanızı istiyoruz.
  birçok üniversite online sınav tarihini haftalar öncesinden açıklamışken bizim üniversitemiz pandemiye rağmen yüz yüze sınav yapmak istiyordu. yök’ün kararı üzerine bu isteklerini gerçekleştiremiyorlar.
  haftalar süren bekleyişten sonra bugün online sınav tarihleri açıklandı. bizim final sınavlarımız tüm seneyi yani eylül’den haziran’a kadar olan bütün dönemi kapsıyor. acil bir şekilde evlerimize döndük, bütün notlarımız orada kaldı.
  çoğu tıp fakültesi 60 üzeri ortalaması olanlara finalsiz geçme hakkı tanıyor, biz de bunu istiyoruz. bu kadar belirsizlik yaşadık, gerçekten çok zor bir süreçti. ayrıca son komitemiz ile final arası 2 hafta. bu gerçekten cok az bir süre.
  biz de diğer fakültelerin öğrencilerine uyguladıkları kolaylıklardan istiyoruz. lütfen bize destek olur musunuz?

  edit: ayrıca sınavda yapamadığımız soruya geri dönme gibi bir imkanımız yok. yaptıkları tek şey barajı kaldırmak oldu o da zaten düşük almadıktan sonra çok etkileyen bir şey değil. yapamadığımız sorulara geri dönememek gerçekten çok üzücü, sonuçta bilgiler birden aklımıza gelmeyebilir. stres altında zor bir sınav süreci bizi bekliyor. lütfen geleceğin hekimlerine destek olalım. afsü ve koü tıp da destek bekliyor.
 • büyük haksızlık, tabii ki destek vereceğiz.

  gündem olması gereken mağduriyet
 • gündem olması gereken başlık
 • tum karantinayı yatarak gecirip, sonra sınavlara çalışmadım ağlamasidir.
 • bizler çalışma prensibi olan insanlarız. fakat notları elimizde olmayan ve 8 aylık bir süreci kapsayan finale 2 haftada nasıl çalışabiliriz?
  isteğimiz 60 üzeri ortalama icin finalsiz geçiş. zaten tıpta 60 üstü ortalama yapan insan çalışmış insandır.
 • sağlıkçılara destek olalım diyoruz o kadar. öte taraftan uygulamalara bak okullarda, gençleri okuldan soğutmaktır başka birşey değil.