şükela:  tümü | bugün
 • iskoçya aberdeen üniversitesi araştırması kırılan kalplerin yarattığı stresin kalpte kalıcı hasar yarattığını ortaya koymuş.

  haberin içeriği şöyle : "times gazetesinde yer alan habere göre "kırık kalp sendromu" adı verilen durumda, aşırı stres nedeniyle hasta kalp yetmezliği yaşayabiliyor.
  ancak geçmişte bu durumun kısa süreli olduğu sanılıyordu.
  ingiliz kalp vakfı'nın desteğiyle yapılan araştırma ise, bu gibi aşırı stres durumlarında hastanın kalp kaslarında kalıcı hasar oluşabileceğini gösterdi.
  araştırmada 52 hasta 4 ay boyunca takip edildi. araştırmayı yürüten dr dana dawson "bu hastaların hiçbir tıbbi müdahaleye gerek kalmadan tamamen iyileşebileceğine inanılıyordu. ancak araştırmayla birlikte gördük ki hastalığın kalpte çok daha kalıcı etkileri var" dedi."

  kırmayın kalpleri. kalpleri sevin.

  kaynak
 • doğrudur. duygusal insanların en büyük sorunudur ayrıca. dünyamızda sevgiyi elde edebilmek içim yakışıklı, güzel ya da kariyerli olmak gerektiği için bunlara sahip olmayan insanların kalbi sürekli un ufak edilir. çok abartı bir örnek ama yakışıklı kapıyı açtı diye çok süper bir insan olur hatta tanışılmak istenilirken yakışıklı olmayan adam sapık muamelesi dahi görüyor. bu çok ağır bir yıkıntıya sebep veriyor o kişide. bu ruhsal yıkıntının bedene bir sürü olumsuz etkisi var. yakışıklı olamayan adam bedeni çok yıpranmasın istiyorsa çok fazla kibarlık yapmasın, kadınlara yaklaşmasın sonucu da çıkabilir buradan. tabii aynı şey güzel olmayan kadınlar içinde geçerli.