*

şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: point break)
 • "from the creators of gerçek kesit"

  gerçek kesit adlı muhtesem eserin bir nevi yeniden yorumlanmış halidir bu, biraz daha fazla kan vahşet içermesiyle gönülleri şenlendirir ama kesinlikle gerçek kesit tadı vermez veremez.. sesler doğrudan counter strike'dan alinmiştir, shotgun sesi yerine awp, tabanca sesi yerine desert eagle sesi bire bir olarak vardır ama olsundur, önemli olan gerçek kesitte hiç göremediğimiz vahşeti kanı burada görebilmemizdir..
 • soundtrack'ını howard shore'un bestelediği bir yapımdır. howard bey sonraları bu şarkıları lord of the rings - the fellowship of the ring'de kullanmiştir, direk ayip etmiştir. "seni öldürrrüm laaaaan" repliğinin arkasında çalan şarkı, ileride gandalf'ın gwaihir tarafindan taşınması sırasında kullanilacak olan şarkının ta kendisidir mesela.
 • kimi zaman dibe vuruşların*, kimi zaman duyguların ya da özetle karmaşanın zirvesidir. bir genelgeçerlilik varsa, o da hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağıdır*. bu yüzdendir ki bu noktada doğru tuşa basan insan unutulmaz olacaktır, belki de bir aşkın* habersizce başrolünü oynayacaktır...
 • 1 mayis 1977'de istanbul, taksim meydaninda yasanan katliami anlatan, baris yetkin tarafindan hazirlanan bir belgesel, bu gece tv 8'de yayinlanacak.
 • birşeyi elde etme ve edememe arasındaki noktadır.49 değil de 50, bir programın çoğunun yazılması değil de çalışması, yüzüp yüzüp kuyruğuna gelmek değil de bir sonuç elde etmek... bazıları kırılma noktalarını çok güzel bilir hisseder, diğerlerinin sarfettiği eforun ufak bir kısmını göstererek kırılma noktasını elde etmiş olmanın ürününün keyfini sürer, kısacası işlerini bilirler. bu insanlar minimum enerji maksimum kazanç konusunda yetenekli,şanslı, ya da duruma göre her ikisidirler.
  bir başka çeşit insan çok çalışır, çabalar, kırılma noktasını uzak ara geride bırakırlar. bunlar için başarı büyük ölçüde kaçınılmazdır, ancak bir konuda noktanın ilerisine doğru yapılan her yatırım, başka noktalara ulaşma konusunda yapılmış kesintidir. bu insanlar, pek bahsetmeseler de, bunun farkındalığının bunalım ve ezikliğini zaman zaman hatırlar/fark eder ya da hissederler.
  3. tip insan ise, yolun sonunu, başarısızlık durumunu görüp, bunun riskine hiç girmeyen, yarışı daha başlamadan bitirenlerdir. bu tip insandan bazısı bunu yolun sonundaki ödülü beğenmedikleri için yaparlar, bunlar başka yarışlarda, başka kırılma noktalarını zorlama potansiyelini kendilerinde bulundururlar. ancak bazısı, kırılma noktasını çok geçip başka biryerlerden kısmaktan, altında kalıp başarısız olmaktan kaynaklanan korkuları harmanlayıp bunları miskinlik olarak sunarlar.
  4. tip insan, en kötü durumdaki insandır. kırılma noktalarının yakınında dolaşırlar, ancak bir türlü geçmek nasip olmaz, ne yapsalar olmaz. "işini bilen" olma yolundaki, çok çalışma çabalama modundaki insanların başarısız örnekleri hep 4. tip insana örnektir. "loser"lığı tadar, dibe vururlar."herşey bitti" lafını icad edenler bu tip insanlardır. mevcut yollardaki başarısızlıklarını içlerindeki potansiyelle birleştirip, yenilginin her türlüsünü tattıktan sonra en dipten yukarıya bakanları, yeni yollar, yeni kırılma noktaları görebilir, bunun da ötesinde, kendi özgün formüllerini yaratabilirler... sanatçı, yaratıcı ya da özgün, en uç durumlarda efsane olurlar...tabi bunun yanında, dipten yukarı bakmayı dahi akıllarına getirmeyen, potansiyel yoksunu 4. tipler de vardır: onların adlarını bu ve benzeri "durum açıklama" yazıları dışında herhangi bir yerde görmek imkansızdır...
 • herkesin kendi dalga boyunda gerçekleşen hadise. dalga geçmiyorum...
 • futbolda son donemlerde maclardaki onemli anlar icin yorumcularin siklikla kullandiklari bi tabir.entel gibin,bakin ben ne kadar kulturlu bi yorumcuyum,cok opnemli bi tespit yapiyom soyluyo havasinda soyluyolar bide bunu nedense.baskettede kullaniliyor.ozellikle son bi dakikada giren uclukler,kiriyo maci galiba.
 • 28 haziran 2004'de trt 1 de yayınlanmaya başlanacak bir ramazan öztürk belgeseli.
 • bu akşam saat 23:05'te trt 1 ekranlarında ikinci bölümü ile izleyici ile buluşacak olan başarılı bir haber-belgesel programı (12-07-2004)
  bu hafta ;
  arafat tarafından israil'e bomba suçlamalar, avrupa insan hakları mahkemesi'nin yapımını kınamış olduğu ve yapımı hala süren duvar (defence fence) hakkında israil'li yetkililerce yapılan röportajlar.... ve tabiki insan manzaraları yer almakta.!
  program ekibinde tanıdık yüzler de yer almakta.!

hesabın var mı? giriş yap