şükela:  tümü | bugün
  • insanin uzulecek hicbir seyi olmadigi zamanlarda bile dinlemesi halinde damarlarini yoklayacagi sarkilar arasindadir.

kirilsin ellerim, neye yariyor?
    gencligim gidiyor, tutamiyorum
    tanrim bana vermis yorgun ayaklar
    bahtimin pesinde kosamiyorum,
    ne zaman bitecek tanrim bu azap
    yarini olmayan gunlere kaldim
    dunyami ben yiktim kendi elimle
    askima bir yuva kuramiyorum
    simdi ne dertliyim ne de bahtiyar
    yasim genc kalsa da gonlum ihtiyar
    bir ask icin ben bak diyar diyar
    ecelin pesinden kosar giderim
    ne zaman bitecek tanrim bu azap
    yarini olmayan gunlere kaldim
    dunyami ben yiktim kendi elimle
    askima bir yuva kuramiyorum

• gufte:ali tekinture
    beste:gulden karabocek
    vurucu bir sarki oldugu icin dozu artirmamakta fayda vardir*.
  • gülden karaböcek'in en sevdiğim şarkılarından biri. sözleri, bestesi, her şeyi süper. özellikle, "ne zaman bitecek tanrım bu azap/yarını olmayan günlere kaldım/dünyamı ben yıktım kendi elimle/aşkıma bir yuva kuramıyorum" kısmına hastayım...

not: bağımlılık yapıyor.
  • "alkol yerine ne kullanmalıyım?" diyen varsa buyursun bu şarkıyı denesin. ben muazzez ersoy'dan dinliyorum, her dinlemede bir duble susuz rakı içmiş gibi oluyorum*, size nasıl bir etki yapar bilemem.

link isteyenlere gelsin: http://www.youtube.com/…h1ijz6ntw5c&feature=related
  • son zamanlarda yine feci dilime takıldı. kırılacak ellerim en sonunda o olacak.
  • kendisi rakiyla beraber iyi bir ikili kanimca.
  • şevval sam da yorumlamış. fena değil.
  • dertsiz başıma dert alacağımı nerden bilirdim. bilsem hiç açar dinler miydim?..
    iki gün önce başladı her şey. öylesine bir pazartesi günüydü benim için. sıkıcı, iş-güç dolu. hadi dedim şevval'in* albümünden bir parça dinleyeyim. arabesk sevmem ama şevval'i severim dedim kendi kendime. demez olaydım. kederden ölmek üzereyim şimdi. kendimi çok çaresiz hissediyorum iki gündür. iki günde otuz yaş yaşlandım sanki. abartmıyorum.
    "dinleme o zaman" dediğini duyar gibiyim. yapamıyorum. insan bir şarkıyı özler mi hiç? ben özlüyorum. dinlemeyince özlüyorum. yıllardır hayatımda var olan boşluğu doldurdu sanki. ya da o boşluğu yarattı.
    dinlememeliyim artık. nolur biri beni durdursaya.
    ...
    şimdi ne dertliyim ne de bahtiyar, yaşım genç kalsa da gönlüm ihtiyar
  • sevval sam albümünde müziği vedat yıldırımbora'ya ait gösterilmekte olan arabesk klasiği.
  • şevval sam da hoş söylemiş