şükela:  tümü | bugün soru sor
 • huawei'nin 2018 de çıkartacağı yeni mate serisinde kullanacağı işlemci. telefonun adı büyük ihtimalle mate 20 olacak. işlemcinin 7 nanometre olacağı ve 5g modem uyumlu olacağı konuşuluyor. sızan antutu puanı da çok yüksek. eğer bu gerçekse bu yıl için rakipsiz bir işlemci olur.
 • hayvan gibi antutu skoru sızmış yonga hedesi.

  http://droidholic.com/…04/huawei-mate-20-antutu.png

  mate 20 ile bu yıl sonbaharda çıkması bekleniyor. fiyatı 6000'e vurur muhtemelen.

  a11 bionic'in rakibi yoktu android tarafında.
 • o sızan 360bin antutu puanı pek gerçekci durmuyor. apple, qualcomm ve samsung'un gerisinde olan huawei bir nesil sonra performansı öyle arşa yükseltecekse saygıyla karşılarım.

  huawei yanlışım yoksa teknoloji dünyasında rakipleri arasında en fazla argeye yatırım yapan firma oldu. hatta inanılmayacak şekilde arge yatırımı yaptılar ve ceo açık açık bunun karşılığını istiyoruz dedi.

  belkide bu argenin karşılığı olarak kirin 980 ile ilk ciddi rekabete girecekler.

  peki ilk el atmaları gereken nokta ne derseniz. zayıf gpu ve enerji verimliliğinde ciddi atılımlar yapmalılar. gpu kısmı çok zayıf kalıyor özellikle. 2018 yılına custom gpuları yetişmezse yine zayıf kalacakları kesin.
 • sony xperia xz2 antutu skorlarında android 8 ile 260 bin alırken android 9 ile 300 bin alıyor.

  mi 8 mıuı 9 ve android 8.1 ile 260 bin yaptığını düşünürsek tanıtımında 301 bin puan almıştı demek oluyor ki mıuı 10 ve android 9 ile bu performansı göstermiş.

  huawei telefonlarını kasımda yada aralıkta çıkartıyor buda demek oluyor ki yeni gelecek telefona android 9 hazır olacak. arayüzünü emuı 8.1 den emuı 9 da çıkartması göz önünde bulundurulursa daha fazla performans vereceği kesin olacaktır. bunun yanı sıra 10 nm kullanan firmalardan biri olmayarak direk 7 nm adım atıyor buda 10 nm ye göre %20 daha performanslı demek. yani 360 bin puan prototip telefona göre fazla değil bile.

  tabi bu varsayımlar a75 üzerine ki, piyasada a76 mevcut yeni gpu su da hazır. a76 ile a75 arasında %35 performans farkı var. huawei bir çılgınlık yapıp bu işlemciyi kullanırsa performansı daha fazla artırabilecek. bitti mi bitmedi elbetteki kısa süre önce çıkarttığı gpu booster ile gpu mimarisinde yazılımsal olarak daha fazla performans sağlanabiliyor eğer samsung'un lpddr5 ram teknolojisini kullanırsa ram bazında %10 performans sağlayarak gelecek yılda çıkacak telefonları tahtından bile edebilir.