şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: underrated)

  dün okuduğum bir entry'si hoşuma gitti ve bu arkadaşa zamanın ötesinde entrylerden sözlük profil tahlili yaptım, hatta başucu eserlerini de ekledim. ufak tefek sıkıntılar olsa da sonuç müspet, okunması keyifli, badi olarak eklenmiş olması lazım.

  yer yer abartılı peşpeşe akıllı bakınız* kullanımı (okurken cidden yoruyor), biraz fazlaca eksi oy ve zamanının ötesi vurguları ve hafif tepeden bakan bir üslup (odtülülükten olsa gerek) var ama o kadar kusur kadı kızında da olur.

  yalnız söylemesem olmaz; nick felaket, hani sanki "sözlükteki en kötü nick benim olacak" diye hırs yapılmış gibi. kendisinin fazla dikkat çekmemesinde bunun da etkili olduğu kanısındayım. milliyetçi dedektörü badilerimin bile gözlerinden kaçmasını buna bağlıyorum (sırf bu entry'yi yazmak için kendisine mesaj attım*, nicki aklımda kalmayacağı için).
 • bi' entry'den sonra nick'ini okuyunca acaba gerçekten kırk karakter mi diyerek nick altina girdim. kimse de yazmamış. ben de üşendim saymaya. eğer gerçekten 40 yapıyorsa başarılı bir nick olduğunu düşünmekteyim. değilse de sikimde olmaz açıkcası. *

  yazdığına da gelince; (bkz: #18887808) burada görüleceği üzere cümle kurmayı seven biri gibi duruyor.

  aşağıdaki videoyu izleme şansı da yaşatmıştır. efsane giriş yapmış bahçeli ama şimdi gelsin de biz bi' test edelim onu.
  http://www.dailymotion.com/…ik-testidevlet-bah_tech
 • uzaktan akrabam olur.

  yani.. sanırım.. en azından nick olarak. ben daha tembelim.
 • sözlük tarafından 7 yıllık süreçte birikmiş yıllık izinlerinin eritilmesi amacıyla 2016 yılında (sözlük bu haldeyken) format sebep gösterilerek çıkarıldığı bir aylık zorunlu iznini tamamlamış, bu süreçte sözlük tarafından lanetli azimli çaylak delikanlı payesine layık görülmüş, yazılarını yazmadan güne başlamadığım yazar.
 • (bkz: ekşi yedek okuma şeysi)'ni hayata geçirerek sular seller gibi sevap point kazanmış mübarek insan. adeta bir süpermen.
 • uzun süredir cevapsız kalan bir mesaj veya hiç mesaj gönderememek ya da "kayıp diyor ama şu entryde yazdıklarına cevap vermezsem öleceğim" hastalığına tutulmak sonucu kendisi hakkında nick altına tepki vermek amacıyla gelen insanların kknyyk2@gmail.com üzerinden ulaşmayı denemesi gereken yazar.
  buraya iş için kullandığı hattını da yazardı ama şimdi bile o telefonu akşam "rahatsız etme" moduna alıyor.

  hasıl-ı kelam, tepki vermeden önce bir "diğer insanlar hakkında ne demiş?" kısmına bakarsınız umarım. bu entry'i de sabaha bırak modunda eklediğimden sessiz sedasız eklenmiş olması lazım. (yazar burada "altında çok da geyik çevirmeyin ama çevirirseniz de ne yapalım" diyor ve evet kknyyk2; ilkinin şifresini sıfırlamaya üşeniyorum)
 • "yetkinliği haiz değiller." yazarak dikkatimi çekmiştir. çünkü "haiz olmak", sık yapılan bir hatanın aksine "-e" ile değil, "-i" ile kullanılır: (bkz: #68054387)

  helal olsun. akademide bile yapılan bir hatayı yapmaması takdire şayan.
 • çetrefilli cümle mühendisi.

  tek entry'de 48 benzetme 32 gönderme 16 alıntı ve 24 ayarlı hollywood tipi uzun cümle kurabiliyor. entry sonuna geldiğinizde konuyu unutup, başlık neydi ya? diyebilirsiniz. sorun değil, aldığınız feyiz yeter.*

  bir de "kontrol edeyim bakayım kırk karakter miymiş ehehe" çıkıntılığı yapmayalım lütfen, kırk kere saymıştır o onu :)
 • ankara'ya taşınmam için yaptığı psikolojik baskılar sebebiyle bıktıran yazar. üstelik tek amacı, beni gittiği sıkıcı sanat filmlerine eşlik edecek biri olarak kullanmak istemesi.
  sürekli uzun uzun entryler yazıyor, ne dediği tam anlaşılmıyor, boşverin. bir de, eğer yapay zekalar gelecekte hayatımızı mahvedip bizi köleleri olarak kullanırlarsa, biliniz ki baş sorumlularından birisi bu yazar kişisidir.